Reklama

Wiadomości

  • 24 marca 2019
  • 25 marca 2019
  • wyświetleń: 4245

23 km od Tychów powstaje Akademia Piłkarska pod patronatem BVB!

Fundacja Akademia Łukasza Piszczka podjęła inicjatywę utworzenia Akademii Piłkarskiej we współpracy z klubem piłkarskim Borussia Dortmund w oparciu o zmodernizowaną bazę sportową w Goczałkowicach-Zdroju. To pierwsza na świecie akademia BVB utworzona poza granicami Niemiec.

Inauguracja współpracy Akademii Łukasza Piszczka z Borussią Dortmund - 19.03.2019 · fot. pless.pl


We wtorek, 19 marca odbyła się oficjalna inauguracja współpracy, a także prezentacja powstających obiektów sportowych.

- Jak wiecie, Goczałkowice są mi bliskie, nie tylko dlatego, że stresują mnie mecze LKS-u, ale też dlatego, że tutaj się wychowałem. To m.in. tutaj ukształtował się mój charakter, który doprowadził mnie do tego miejsca, w którym jestem. W pewnym momencie poczułem, że chciałbym się jakoś odwdzięczyć. Jako Fundacja pomyśleliśmy, że nie najgorszym pomysłem byłoby utworzenie Akademii Piłkarskiej właśnie tutaj, przy udziale jednego z największych europejskich klubów, z którym tak bardzo zżyłem się w ostatnich latach - mówił Łukasz Piszczek.

Inauguracja współpracy Akademii Łukasza Piszczka z Borussią Dortmund - 19.03.2019
Inauguracja współpracy Akademii Łukasza Piszczka z Borussią Dortmund - 19.03.2019 · fot. pless.pl


- Carsten, kiedy przedstawiliśmy mu takie zagadnienie, był bardzo pozytywnie do niego nastawiony i bardzo spodobał mu się nasz projekt. Borussia Dortmund to wielki klub i globalna marka, ale jeszcze nigdy nie utworzyła swojej akademii poza granicami Niemiec. Mamy więc do czynienia z akademią BVB, która będzie pierwsza na świecie i jest mi bardzo miło, że będzie nosiła moje imię. Co bardzo ważne, będziemy mieli własne obiekty, które będą nosić nazwę Panattoni Arena. Będziemy mieli trenerów zatrudnionych na pełny etat; Michała Zioło, który od lat pracuje dla Borussi i dokładnie wie, jak szkolić dzieci. Będzie odpowiedzialny w naszej Akademii za sprawy sportowe i będzie dbał o to, aby ta Akademia działała wg wyznaczonych kryteriów. Włożyliśmy w ten projekt mnóstwo pracy i pasji i uważam, że było warto. Akademia BVB im. Łukasza Piszczka rozpoczyna swoją działalność - dodał prezes Fundacji.

- Jestem bardzo dumny, że mogę być tutaj jako przedstawiciel BVB. Łukasz jest nie tylko wspaniałym piłkarzem ale również wspaniałą osobowością - mówił Carsten Cramer, dyrektor zarządzający sprzedaży i marketingu Borussi Dortmund. - Kiedy przed trzema laty Łukasz z Michałem przyszli do nas z pomysłem Akademii wszyscy wierzyliśmy w ten projekt. Być teraz tutaj i widzieć, że został zrealizowany to naprawdę duża sprawa. Rozwój i kształcenie dzieci dla jest drużyny bardzo ważną cegiełką. Bez rozwoju młodych ludzi BVB nie byłaby w tym miejscu w którym jest teraz. Bardzo się cieszę, że Łukasz zaczął rozwijać pomysł Akademii jeszcze w czasie aktywnej gry.

Inauguracja współpracy Akademii Łukasza Piszczka z Borussią Dortmund - 19.03.2019
Inauguracja współpracy Akademii Łukasza Piszczka z Borussią Dortmund - 19.03.2019 · fot. pless.pl


Głos zabrał także Michał Zioło, Dyrektor Sportowy Akademii BVB im. Łukasza Piszczka: Od kilku lat pomysł Akademii tlił się w naszych głowach. Dla nas jest to powód do dumy, ale jeszcze ważniejsze jest to jaką czujemy odpowiedzialność przed zadaniem jakim stoimy. Najważniejszy cel Akademii to wychowanie i kształtowanie młodych osób. Chcemy, aby dzieci brały przykład z Łukasza i mogły pójść jego drogą. Chcemy dotrzeć do jak największej ilości dzieciaków. Będziemy wykorzystywać bazę Panattoni do różnego rodzaju turniejów i eventów. Najbliższa przyszłość to zaproszenie dzieci na Dni Pasji, które zaplanowaliśmy na miesiące: maj i czerwiec.

Loading...


Pierwszy, podstawowy etap planowanego przedsięwzięcia obejmuje przygotowanie i przeprowadzenie modernizacji i rozbudowy istniejącego zespołu boisk piłkarskich oraz rozbudowę zaplecza sportowego; a także uruchomienie działalności Akademii Piłkarskiej dla dzieci i młodzieży w oparciu o zmodernizowany zespół obiektów.

Modernizowany obiekt sportowy przy ul. Uzdrowiskowej 44 w Goczałkowicach-Zdroju był wykorzystywany przez drużyny prowadzone przez Ludowy Klub Sportowy Goczałkowice-Zdrój. W celu dostosowania go do potrzeb Akademii Piłkarskiej podjęto przedsięwzięcie modernizacyjne z udziałem środków pozyskanych przez Fundację oraz dofinansowania ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Fundacja dzierżawi tereny sportowe na okres 30 lat.

Prezentacja obiektów sportowych Akademii Łukasza Piszczka - 19.03.2019 · fot. pless.pl


Efekty prowadzonych robót są już widoczne. Ostatecznie w miejscu dotychczasowego kompleksu zostaną wybudowane: boisko główne z trawy naturalnej (hybrydowej) o wymiarach zewnętrznych 115x74m (pole gry 105x68m) wraz z infrastrukturą, boisko treningowe z trawy naturalnej (hybrydowej) o wymiarach zewnętrznych 115x74m (pole gry 105x68m) wraz z infrastrukturą oraz boisko treningowe z trawy sztucznej o wymiarach zewnętrznych 81x63m (pole gry 75x60m) wraz z infrastrukturą.

Obiekty sportowe Akademii Łukasza Piszczka z lotu ptaka - 19.03.2019 · fot. pless.pl


Ponadto przy boisku głównym zaprojektowano trybunę o pojemności w sumie dla 304 osób. Z kolei przy boisku treningowym trawiastym stanie trybuna dla 200 osób. Na terenie nowego kompleksu sportowego, przy boisku ze sztuczną nawierzchnią, zaprojektowano budynek szatni z pomieszczaniami odnowy biologicznej i rehabilitacji. Z kolei budynek techniczny z pomieszczeniami przeznaczonymi na przechowywanie sprzętu dla pielęgnacji muraw oraz z pomieszczeniami dla obsługi technicznej obiektu przewidziano w północno-zachodniej części działki na północ od boiska głównego.

Dodatkowo, na terenie objętym inwestycją zlokalizowano 10 miejsc postojowych dla samochodów osobowych. W ramach inwestycji projektuje się także zjazd z ul. Krzyżanowskiego.

Loading...

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.