tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 21 marca 2019

Jak sprawdzić kto do nas dzwonił?

Artykuł sponsorowany:

Codziennie dzwoni do nas mnóstwo nieznanych numerów, które są dla nas zagadką. Nie wszystkie chcemy odbierać od razu, ponieważ przeważnie wiemy co na nas czeka po drugiej stronie słuchawki - kolejna oferta na nowy telefon, zaproszenie na masaż czy jakiekolwiek inne propozycje marketingowe. Dodatkowo w obecnych czasach nie trudno jest o oszusta, więc dobrze, że zachowujemy w stosunku do nieznanych nam numerów pewien dystans. Co można zrobić, żeby nie wychodząc z domu, dowiedzieć się kto do nas dzwonił?

Czemu odbieranie i oddzwanianie na nieznane numery jest niebezpieczne?Ponieważ wiele osób upatrzyło sobie możliwość w nieuczciwym zarabianiu poprzez kontakt telefoniczny. Wielu z nich próbuje dodzwonić się do nas, a kiedy odbieramy telefon, sprawnie kradną nasze dane. To jeden z najniebezpieczniejszych scenariuszy. Kiedy jednak nie odbierzemy od nieznanego numeru i oddzwonimy na niego - możemy później zapłacić horrendalny rachunek za swoją telefonię komórkową. Dlatego właśnie bezpieczniej byłoby sprawdzać kto do nas dzwoni z obcego nam numeru.

Jak można sprawdzić nieznany numer?W bardzo prosty sposób! Wystarczy tylko znaleźć odpowiednią stronę, podać numer telefonu i kliknąć „szukaj”, a wtedy pokaże nam się cała strona poświęcona temu i tylko temu numerowi, abyśmy mogli sprawdzić jak oceniła go reszta użytkowników, która miała z nimi styczność. Dlatego właśnie mamy neutralne numery, pozytywne oraz te negatywne. Zdecydowanie tych ostatnich należy unikać. Możemy więc nie odbierać lub nie oddzwaniać, a dodatkowo zablokować go na przyszłość. Działanie, jakiego się podejmiemy, zależy tylko od nas. Pamiętajmy, że nikt nie ma prawa nękać nas telefonami, kiedy nie mamy na to ochoty.

Z jakich stron warto korzystać?Jak pisaliśmy wcześniej - po wpisaniu frazy „kto dzwonił” lub „czyj to numer” wyszukiwarka pokaże nam wiele różnych stron, które pozwolą na sprawdzenie danego numeru telefonu. Z naszej strony możemy polecić adconnect.pl/ktodzwonil, gdzie bez problemu można zobaczyć kto się z nami kontaktuje. Po wklejeniu numeru i kliknięciu „szukaj” pokazuje nam się strona dedykowana temu numerowi. Pod spodem możemy przejrzeć kto jeszcze miał styczność z tym numerem, a następnie zobaczymy oceny i komentarze innych użytkowników na jego temat. Strona jest prosta w wyglądzie, łatwa do obsługiwania, więc poradzi sobie z nią każdy, nawet mniej zaawansowany, użytkownik Internetu.

Jak widać - warto wiedzieć kto do nas dzwoni, ponieważ możemy zminimalizować nerwów związanych z ciągłymi telefonami, a dodatkowo uchronić się przed ewentualnymi nieprzyjemnymi konsekwencjami związanymi z odbieraniem niechcianych numerów.