tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 marca 2019

[ZDJĘCIA] Młodzież poznała tajniki pracy w policji

W środę, 20 marca w Komendzie Miejskiej Policji w Tychach odbył się "Dzień Przedsiębiorczości". W ramach tego projektu tyską jednostkę odwiedziła młodzież, która swoją przyszłość zawodową planuje związać z policją.

"Dzień Przedsiębiorczości" w Tychach - wizyta w KMP Tychy - 20.03.2019 · fot. KMP Tychy


Komenda Miejska Policji w Tychach jako jednostka otwarta włączyła się w inicjatywę zorganizowania "Dnia Przedsiębiorczości". W ramach tego projektu uczniowie odbywają jednodniowe praktyki w różnych firmach, instytucjach czy urzędach. Tyska jednostka przyjęła w swoje mury 10 uczennic ze szkół średnich. Niewykluczone, że w przyszłości część z nich założy policyjny mundur. Póki co poprzez udział w programie uczestniczki miały możliwość weryfikowania swoich wyobrażeń o zawodzie policjanta.

"Dzień Przedsiębiorczości" w Tychach - wizyta w KMP Tychy - 20.03.2019
"Dzień Przedsiębiorczości" w Tychach - wizyta w KMP Tychy - 20.03.2019 · fot. KMP Tychy


Komendant Miejski Policji w Tychach insp. Andrzej Trzciński udzielił kilku wskazówek i zachęcał, aby świadomie wybrać zawód, który da im możliwość samorozwoju oraz satysfakcję z wykonywanej pracy. Młodzież uzyskała informację o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania tego zawodu. Uczennice poznały także proces rekrutacji do służby w policji mając na uwadze założenia kampanii "Policję tworzą ludzie... twórzmy ją razem".

"Dzień Przedsiębiorczości" w Tychach - wizyta w KMP Tychy - 20.03.2019
"Dzień Przedsiębiorczości" w Tychach - wizyta w KMP Tychy - 20.03.2019 · fot. KMP Tychy


Mundurowi wydziału ruchu drogowego zaprezentowali adeptom sprzęt wykorzystywany przez mundurowych w codziennej służbie oraz przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Policjant z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii omówił z uczestnikami współczesne zagrożenia oraz przybliżył pracę policjantów zajmujących się prewencją kryminalną, a technik kryminalistyki zaprezentował, w jaki sposób zabezpiecza się ślady kryminalistyczne na miejscu zdarzenia. Natomiast spotkanie z policyjnym instruktorem strzelań umożliwiło młodzieży poznanie budowy broni palnej oraz innych środków przymusu bezpośredniego, a także przybliżyło sytuacje, w który można ich użyć.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.