tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 marca 2019

Tychy w wiosennej odsłonie. Na skwerach, rondach rozkwitną kwiaty

Dziś pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W tyskich parkach, skwerach i na rondach już od kilku dni widać nadchodzące zmiany - np. na ul. Begonii czy w pobliżu Teatru Małego zakwitły krokusy.

Tychy w wiosennej odsłonie
fot. Piotr Podsiadły


Rozpoczęto też obsadzanie rond i rabat w różnych częściach miasta kwiatami - bratkami, stokrotkami czy niezapominajkami. W sumie tej wiosny w całym mieście zakwitnie blisko 400 tys. posadzonych jesienią ubiegłego roku roślin: krokusów, narcyzów, tulipanów, cebulicy, czosnku ozdobnego i kamasji.

Jako pierwsze pojawiły się krokusy - kwitną już u zbiegu ulic Cienistej i Begonii oraz przy Teatrze Małym.

- Niebawem zakwitną też narcyzy m.in. na ulicy Burschego przy lampie Górniczej, w okolicy ulicy Grota Roweckiego, na al. Niepodległości (naprzeciwko urzędu skarbowego) i w pasach drogowych m.in. wzdłuż al. Jana Pawła II (w pasie środkowym od parkingu sklepu handlowego do ronda z ul. Armii Krajowej) - nasze miasto w tym roku będzie jeszcze bardziej zielone - mówi Ewa Grudniok, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Tychy.

W sumie tej wiosny w Tychach zakwitnie blisko 400 tys. posadzonych jesienią ubiegłego roku roślin cebulowych, które mają zdobić nasze miasto: krokusów, narcyzów, tulipanów, cebulicy, czosnku ozdobnego i kamasji. Oprócz tego trwa wiosenna obsada miasta.

- Zostanie wysadzonych ok. 13 tysięcy kwiatów min. bratków i stokrotek na rondach i rabatach m.in. al. Niepodległości, Placu Wolności, ulicy Skłodowskiej oraz Grota-Roweckiego i Tischnera - mówi Agnieszka Lyszczok, dyrektor Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych w Tychach.

tychy,wiosna,spacer,kwiaty,silesia,lovesilesia,fotodnia,instagram
Wiosna zawitała do Tychów - 19.03.2019


Na skrzyżowaniach ulic Budowlanych/Edukacji/Bielska oraz Bielska/Cienista/Niepodległości, a także na Niepodległości/Grota-Roweckiego zakwitną tej wiosny róże.

Ponownie zakwitną także kwiaty w 18 donicach zamontowanych na latarniach na Placu Baczyńskiego oraz w 8 zdobiących ten teren dużych donicach. Nowe nasadzenia pojawiły się także na rabatach wzdłuż dojścia do Jeziora Paprocańskiego.

- Tym razem to nasady stałe, które dzięki nawodnieniu będą jeszcze piękniejsze w zbliżającym się dużymi krokami sezonie. Bardziej zielono będzie także m.in. w Rodzinnym Parku bł. Karoliny, gdzie zostały posadzone nowe drzewa i krzewy - dodaje dyrektor Lyszczok.

Trwają także prace polegające na uzupełnianiu wypadów roślin oraz pielęgnacji pozostałych terenów m.in. uzupełnianie grysu, kory czy przycinanie krzewów.

Na nasadzenia roślinami cebulowymi w 2018 roku wydano niemal 190 tysięcy złotych. Trwająca właśnie wiosenna obsada bratkami i stokrotkami kosztowała 15 tysięcy.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.