Reklama

Wiadomości

  • 19 marca 2019
  • wyświetleń: 1387

Pijani kierowcy podróżowali samochodami po ulicach Tychów

Policjanci wydziału ruchu drogowego tyskiej komendy, wyposażeni w nowoczesne urządzenie kontrolno-pomiarowe DrugRead służący do ujawniania zabronionych substancji w organizmach kierowców, przeprowadzili działania pod nazwą „Z narkotykami nie po drodze”.

Akcja odbyła się w miniony piątek i miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych powodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie blisko 1,5 tys. kierujących. Mundurowi wyeliminowali z dalszej jazdy dwóch kierujących, którzy popełnili wykroczenie prowadząc swój pojazd po użyciu alkoholu.

Dwa dni później stróże prawa zatrzymali dwóch pijanych kierowców. Na ul. Dzwonkowej w Tychach policjanci skontrolowali mężczyznę w wieku 51 lat, który kierował pojazdem marki Skoda będąc w stanie nietrzeźwości. Wynik jego badania wskazał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Następnie z promilem alkoholu w organizmie wpadł 35-latek, który prowadził samochód Renault.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem innego, podobnie działającego środka, jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia oraz utratą prawa jazdy nawet na 10 lat.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.