tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 marca 2019

Potrącenie na torach kolejowych. 45-latek z urazem nóg trafił do szpitala

W piątek, 15 marca po godzinie 15.30 dyżurny SKKM PSP Tychy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który miał wpaść pod pociąg relacji Tychy Lodowisko - Katowice w rejonie gazowni - ulice Barbary i Budowlanych. Konieczne było wezwanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Mężczyzna wpadł pod pociąg w rejonie tyskiej gazowni - 15.03.2019 · fot. 112Tychy


Z relacji maszynisty pociągu wynika, że mężczyzna miał specjalnie wejść pod nadjeżdżający skład. Maszynista widząc, co się dzieje, rozpoczął hamowanie awaryjne, jednak nie uchroniło to mężczyzny od potrącenia. Ratownicy wydobyli 45-latka spod pociągu z urazami nóg. Widząc obrażenia, podjęli decyzję o konieczności jego transportu do szpitala specjalistycznego. W tym celu na miejsce zdarzenia zadysponowana została latająca karetka.

45-letni mężczyzna drogą lotniczą został przetransportowany do szpitala w Katowicach Ochojcu. Na miejsce zdarzenia wezwani zostali również funkcjonariusze SOK i tyskiej straży miejskiej, którzy wraz ze strażakami ewakuowali z pociągu około 40 pasażerów. Dodatkowo wezwany został policyjny technik kryminalistyki, który wykonał dokumentację z miejsca zdarzenia oraz zabezpieczył ślady.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że zdarzenie mogło być próbą samobójczą. Maszynista pociągu w chwili zdarzenia był trzeźwy. Dodatkowo na miejsce przybyli przedstawiciele państwowej komisji badania wypadków kolejowych. Działania na miejscu trwały blisko trzy godziny. Tyscy policjanci prowadzą dalsze postępowanie w sprawie tego zdarzenia.

BM / tychy.info, źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.