• 15 marca 2019
  • 16 marca 2019
  • wyświetleń: 1887

1. Liga: Piłkarze GKS Tychy i Stali Mielec na remis

W meczu otwierającym 24. kolejkę Fortuna 1 Ligi piłkarze GKS Tychy zremisowali na własnym terenie ze Stalą Mielec 1:1 (0:1). Na bramkę Bartosza Nowaka z pierwszej połowy, po przerwie odpowiedział Łukasz Sołowiej, dla którego był to premierowy gol w trójkolorowych barwach.

GKS Tychy - Stal Mielec 1:1
GKS Tychy - Stal Mielec 1:1 · fot. Łukasz Sobala / GKS Tychy

Wobec urazów Dawida Abramowicza i Macieja Mańki trener Tarasiewicz zmuszony był dokonać jednej, ale kluczowej zmiany względem ostatniego spotkania z Garbarnią Kraków. Miejsce na lewej stronie defensywy zajął Keon Daniel, który nominalnie występuje w środku pola.

W 8. minucie golkipera gości próbował zaskoczyć Omar Monterde, który ustawił piłkę z prawej strony pola karnego Stali, ale ta po jego strzale zatrzymała się na zewnętrznej stronie słupka. Pierwszego gola w tym pojedynku zdobyli jednak przyjezdni, a akcję bramkową w dużej mierze wypracował Grzegorz Tomasiewicz. To właśnie pomocnik Stali zainicjował atak, a następnie dograł futbolówkę na 3. metr, gdzie formalności dopełnić Bartosz Nowak.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej odsłony tego pojedynku wyrównującą bramkę zdobyli tyszanie. Piłkę w narożniku boiska ustawił Łukasz Grzeszczyk, dograł ją w punkt, w pole karne gości, gdzie najwyżej wyskoczył Łukasz Sołowiej i mocnym uderzeniem głową pokonał Seweryna Kiełpina. Obie drużyny ożywiły się jeszcze w samej końcówce meczu, kiedy to oglądaliśmy prawdziwą wymianę ciosów, akcja za akcję.

Po jednej z nich, w czwartej minucie doliczonego czasu gry, piłkę meczową mógł mieć Grzeszczyk, ale po kolejnym szybkim kontrataku kapitan GKS mierzonym uderzeniem, po rykoszecie trafił futbolówką w poprzeczkę bramki Stali.

GKS Tychy - Stal Mielec 1:1 (0:1)
0:1 - Bartosz Nowak (25.)
1:1 - Łukasz Sołowiej (51. asysta: Łukasz Grzeszczyk)

Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin).

GKS Tychy: 91. Konrad Jałocha - 13. Mateusz Grzybek Ż, 4. Marcin Biernat, 3. Łukasz Sołowiej, 31. Keon Daniel Ż - 21. Hubert Adamczyk (63, 7. Edgar Bernhardt), 16. Jakub Piątek, 17. Sebastian Steblecki, 8. Łukasz Grzeszczyk, 23. Omar Monterde - 27. Mateusz Piątkowski. Trener Ryszard Tarasiewicz.

Stal Mielec: 87. Seweryn Kiełpin - 22. Mateusz Spychała, 32. Jonathan de Amo, 4. Martin Dobrotka, 23. Krystian Getinger Ż - 14. Łukasz Janoszka (61, 28. Mendi Ż), 16. Josip Šoljić, 8. Maciej Urbańczyk Ż (87, 5. Marcel Gąsior), 17. Bartosz Nowak, 20. Grzegorz Tomasiewicz Ż (88, 7. Denis Gojko) - 9. Andreja Prokić. Trener Artur Skowronek.

Frekwencja: 2978.