Reklama

Wiadomości

  • 15 marca 2019
  • wyświetleń: 1333

Potrącenie na pasach. 17-latek ze złamaną ręką trafił do szpitala

Tyscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia, do którego doszło w czwartek w Tychach na ul. Towarowej. Kierujący Renault Clio potrącił 17-latka podczas gdy przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowany ze złamaną ręką trafił do szpitala. Policjanci apelują zarówno do kierowców, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 19.30 w Tychach na ul. Towarowej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 24-letni kierujący samochodem Renault Clio na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 17-latka. W wyniku zdarzenia poszkodowany z obrażeniami ciała trafił na badania do szpitala. Policjanci potwierdzili, że kierowca był trzeźwy. Teraz wyjaśniają szczegółowe okoliczności zaistniałego zdarzenia.

- Pamiętajmy, że oprócz stosowania się do przepisów ruchu drogowego należy przede wszystkim MYŚLEĆ na drodze, nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego. Kierujący ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Natomiast pieszy powinien upewnić się że pojazd całkowicie się zatrzymał, aby go przepuścić. Bądźmy rozsądni i nie spieszmy się, bo lepiej stracić kilka minut i przejść bezpiecznie, niż bezmyślnie wejść pod koła pojazdu i doznać poważnych obrażeń ciała lub nawet stracić życie. Żadne przepisy, ani też znaki, nie sprawią, że będzie bezpiecznie, jeżeli sami nie będziemy ostrożni - zwracają uwagę policjanci.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.