Reklama

Wiadomości

  • 15 marca 2019
  • wyświetleń: 1717

Kiedy mieszkanka spała, złodziej wyniósł z jej domu telewizor

Tyscy wywiadowcy zatrzymali 33-latka, który włamał się do mieszkania i skradł sprzęt RTV wartości 3 tys. złotych. Sprawca po zdarzeniu uciekł, jednak działanie policjantów doprowadziło do szybkiego zatrzymania sprawcy. Funkcjonariusze odzyskali całe skradzione mienie. Za popełnione przestępstwo grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali sprawcę włamania i odzyskali skradzione mienie · fot. KMP Tychy


Policjanci otrzymali informację od zgłaszającej, która powiadomiła ich o kradzieży sprzętu RTV z jej mieszkania. Na miejscu szybko pojawili się policyjny wywiadowcy z wydziału prewencji. Okazało się, że sprawca wyłamał drzwi, wszedł do środka i ukradł z mieszkania sprzęt, w czasie gdy kobieta spała. Łupem włamywacza padł telewizor, kino domowe, kuchenka mikrofalowa oraz telefon.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania. Kolejno odkrywali fakty, które sprowadzały ich na trop sprawcy. Ostatecznie 33-letni tyszanin został zatrzymany. Okazało się, że skradzione fanty ukrył w mieszkaniu znajomego. Policjanci odzyskali całe skradzione mienie wartości około 3 tys. złotych.

O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje prokurator i sąd. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet 10 lat pozbawienia wolności.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.