Reklama

Wiadomości

  • 12 marca 2019
  • wyświetleń: 1049

41-latek miał ponad promil i kierował ciągnikiem siodłowym

Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierowca ciągnika siodłowego, który został zatrzymany na drodze krajowej nr 1. 41-letni nieodpowiedzialny kierujący wpadł w ręce policjantów tyskiej drogówki podczas działań kontrolno-prewencyjnych „Tir”. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

Wczoraj w Tychach policjanci tyskiej drogówki prowadzili działania kontrolno-prewencyjne „Tir”. Wiążą się one ze zwiększeniem nadzoru nad kierującymi pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony. Szczególnie kontrolowane były zatem samochody ciężarowe.

Jedna z takich właśnie kontroli zakończyła dalszą jazdę 41-letniego kierowcy „tira”. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje teraz prokurator i sąd.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.