Reklama

Wiadomości

  • 11 marca 2019
  • wyświetleń: 1484

Utrudnienia na kolei. Pociągi opóźnione lub odwołane

Silna nawałnica, która przeszła przez nasz region dzisiejszej nocy, uszkodziła sieć trakcyjną. Wiele pociągów zostało odwołanych. Na niektórych odcinkach wprowadzono już zastępczą komunikację autobusową.

Na odcinku Zebrzydowice - Czechowice Dziedzice z powodu drzew powalonych na sieci po silnym wietrze wprowadzono zastępczą komunikację autobusową (BUS).

Na odcinku Katowice - Katowice Ligota jazda odbywa się torem nr 1 z powodu powalonego drzewa na sieci trakcyjne w torze nr 2.

Na odcinku Tychy - Kobiór przerwa w ruchu. Za pociągi na szlaku Tychy - Pszczyna została wprowadzona zastępcza komunikacja (BUS).

Utrudnienia także na trasie Bielsko Biała Główna - Racibórz. Ze względu na uszkodzenia po silnym wietrze, wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.

Pociągi relacji Zwardoń - Żywiec zostały odwołane z powodu powalonych drzew na sieć trakcyjną. Uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa (BUS).

Ze względu na uszkodzenia po silnych nawałnicach pociągi Bielsko Biała Główna - Katowice zostały odwołane na odcinku Pszczyna - Tychy ze względu na uszkodzenia po silnych nawałnicach. Została wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa (BUS).

Kierunek Katowice - Tychy Lodowisko kursuje planowo.

Pociągi na odcinku Pszczyna - Rybnik zostały odwołane bez komunikacji zastępczej BUS.

Na odcinku Zwardoń - Tychy zostały uruchomione dodatkowe, bezpośrednio jadące do Tychów autobusy komunikacji zastępczej.

Ponadto ruch na południu od Katowic na terenie woj. śląskiego został wstrzymany przez PKP PLK z uwagi na bardzo dużą ilość drzew powalonych na siei trakcyjne.

Bieżące informacje o utrudnieniach można znaleźć TUTAJ.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.