tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 marca 2019
  • 10 marca 2019

Umowa na budowę stadionu lekkoatletycznego podpisana

Na tę informację tyscy lekkoatleci czekali od dawna - za kilkanaście miesięcy Stadion Lekkoatletyczny w mieście ma być gotowy. Wykonawca - firma "Gretasport" z Dąbrowy Górniczej, ma teraz trzy miesiące na przeprojektowanie obiektu. Potem rozpoczną się prace budowlane.

W pierwszym etapie wykonawca przeprojektuje stadion w oparciu o wskazania Polskiego Związku Lekkiej Atletyki z pierwotnie planowanej kategorii III A na kategorię IV A. Zgodnie z umową - ma na to 3 miesiące. - Stadion będzie posiadał bieżnię lekkoatletyczną okrężną o długości 400 metrów, rów z wodą do biegów z przeszkodami, skocznie do skoku w dal i trójskoku, skocznię do skoków wzwyż oraz dwie skocznie do skoków o tyczce. To nie wszystko - na stadionie znajdzie się także rzutnia do pchnięcia kulą, rzutu oszczepem oraz rzutu dyskiem i młotem - wylicza Elżbieta Pustelnik z Wydziału Przygotowania i Realizacji Inwestycji UM Tychy.

Na terenie stadionu znajdzie się także teren rozgrzewkowy dla lekkoatletów (dwustronna bieżnia o długości 60 m, dwustronna skocznia do skoku w dal i trójskoku oraz rzutnia do pchnięcia kulą), trybuny na 500 miejsc siedzących oraz stanowisko dla sędziów i komentatorów. - Mam nadzieję, że lekkoatletyka rozwinie się w Tychach jeszcze bardziej. Mamy w mieście wiele ukrytych talentów, które obecnie nie mają się gdzie rozwijać. Chciałabym, żeby więcej osób chodziło na treningi i żeby wzrosło ogólne zainteresowanie lekką atletyką. Być może inni też przekonają się, że jest to sport, który przynosi medale tylko trzeba się do tego przyłożyć - mówi Karina Sofińska, zawodniczka MOSM Tychy, medalistka ostatnich Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce.

Wykonawca na budowę stadionu, który ma kosztować prawie 15,3 miliona złotych (miasto na ten cel uzyskało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości ok. 6 milionów złotych) ma czas do 30 czerwca 2020 roku. Właśnie taka data zakończenia inwestycji została wskazana w umowie.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.