tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 marca 2019

„Decydujesz, pomagamy”: na os. B powstanie ścieżka sensoryczna

Znamy zwycięzców V edycji programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”. W województwie śląskim Tesco wraz z Fundacją Tesco wesprą aktywnych mieszkańców grantami o łącznej sumie 153000 złotych. Tym samym w regionie zrealizowanych zostanie 51 inicjatyw społecznych, wpływających na pozytywną zmianę najbliższego otoczenia. Jedna z nich zlokalizowana będzie w Tychach!

Loading...


Program „Decydujesz, pomagamy” wspiera aktywnych mieszkańców, instytucje publiczne oraz organizacje pozarządowe w działaniach na rzecz lokalnej społeczności. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów, skupionych wokół sklepów Tesco. W pierwszej fazie programu inicjatywy można było zgłaszać poprzez platformę internetową. Następnie komisja grantowa oceniła projekty pod kątem przygotowania merytorycznego, potencjału powodzenia i wniesienia trwałych zmian w otoczeniu. Wybrane przez komisję projekty zostały poddane głosowaniu klientów Tesco, którzy mogli wybrać - ich zdaniem - najlepsze i najpotrzebniejsze inicjatywy dla ich regionu.

- Naszym celem było stworzenie takiego projektu społecznego, który nie będzie opierał się na przekazywaniu środków, a zaktywizuje społeczności lokalne i pobudzi je do działania. W swojej działalności chcemy być motorem napędowym czegoś wielkiego. Razem z całym zespołem programu „Decydujesz, pomagamy” pragniemy z całego serca podziękować za tak ogromne zaangażowanie podczas wszystkich pięciu edycji programu. Z dumą patrzymy na to jak wiele pozytywnych zmian zostaje wprowadzonych w życie, dzięki zaangażowaniu naszych klientów - tłumaczy Daria Kulińska, Dyrektor ds. komunikacji Tesco Polska.

W V edycji dzięki grantom z programu „Decydujesz, pomagamy” zrealizowanych wsparcie otrzyma 375 projektów w całej Polsce - 51 z nich w województwie śląskim. Dzięki głosom oddanym na Fundację "Kopalnia Kreatywności" w Tychach zrealizowany zostanie „Projekt Bosonodzy”, który zakłada wykonanie ścieżki sensorycznej przy ulicy Batorego 57. Na ten cel Fundacja otrzyma grant w wysokości 5000 zł.

Również okoliczne projekty otrzymały wystarczającą ilość głosów i przyznano im granty. Dzięki temu zrealizowany zostanie "Piknik rodzinny na sportowo" zgłoszony przez Centrum Aktywności Ruchowej w Pszczynie (3000 zł) oraz projekt "Sport bez ograniczeń" Integracyjnego Klubu Sportowego "Jeźdźcy" z Mikołowa (1000 zł).

Podczas otwartego głosowania, trwającego od 21 stycznia do 17 lutego, klienci Tesco na terenie województwa śląskiego oddali łącznie 840 805 głosów. - Fantastyczne inicjatywy, pozytywna energia i ogromne zaangażowanie organizacji, mieszkańców, klientów i pracowników Tesco - „Decydujesz, pomagamy” to prawdziwa dawka dobra, która ma realny wpływ na zmiany w naszym najbliższym otoczeniu. Z roku na rok zgłaszane projekty zaskakują nas coraz bardziej - dopracowaniem i pomysłowością. Cieszy nas, że tak wiele wspaniałych lokalnych inicjatyw może zostać zrealizowanych przez zmotywowanych i aktywnych mieszkańców. Wierzę, że ten program może być impulsem do większej mobilizacji ludzi i wspierania się wzajemnie - mówi Adam Chabiera z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, partnera merytorycznego programu.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.