Reklama

Wiadomości

  • 6 marca 2019
  • 10 marca 2019
  • wyświetleń: 904

Przekaż 1% podatku organizacjom z terenu Tychów

Tradycyjnie w czasie, gdy podejmujemy decyzje dotyczące losów jednego procenta naszego podatku dochodowego za ubiegły rok, Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta apeluje o pozostawienie tych pieniędzy w naszym mieście.

W wielu miejscach na terenie miasta pojawiły się plakaty i ulotki akcji „zostaw 1% w Tychach”, zawierające m.in. listę organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania części naszego podatku. Takich organizacji (stowarzyszeń, fundacji, klubów itp.) jest w Tychach 27; funkcjonuje też u nas kilka oddziałów stowarzyszeń o zasięgu ponadmiejskim.

- Z roku na rok coraz więcej osób przekonuje się do wspierania działalności organizacji społecznych, przekazując 1% podatku. Zachęcam do wsparcia tyskich organizacji pozarządowych. W mieście działają stowarzyszenia i fundacje, które wspierają m.in. osoby niepełnosprawne, seniorów czy też osoby uzależnione. Inne zajmują się szeroko pojętą ochroną zdrowia i profilaktyką, a jeszcze inne pomagają np. młodym sportowcom. Przekazując swój procent, możemy im pomóc, zrobić coś dobrego dla innych. Te środki nigdy nie trafiają w próżnię, a często są jednym z ważniejszych źródeł finansowania trzeciego sektora - mówi Maciej Gramatyka, zastępca prezydenta miasta ds. społecznych.

Więcej informacji na temat akcji „zostaw 1% w Tychach” zasięgnąć można w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia UM oraz na stronie http://www.ngo.umtychy.pl/opp.

zostaw 1% w Tychach

BM / tychy.info

źródło: Tyski Informator Samorządowy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.