tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 lutego 2019
  • 18 lutego 2019

Tereny dzisiejszych Tychów na historycznych mapach Habsburgów

Zastanawialiście się jak wyglądały tereny dzisiejszych Tychów 200, a nawet 250 lat temu? Z odpowiedzią przychodzi serwis internetowy mapire.eu prezentujący mapy wykonane w okresie panowania Habsburgów.

Tychy
Tereny dzisiejszych Tychów na historycznych mapach · fot. mapire.eu


O serwisie mapire.eu już pisaliśmy, ale niedawno pojawiło się w nim kilka kolejnych sporządzonych parę wieków temu map. Doskonale pokazują one dokąd sięgała ówczesna zabudowa. Co więcej, porównując każdy kolejny plan można zaobserwować w jakim kierunku rozwijały się tutejsze miejscowości, gdzie budowano szlaki kolejowe i dokąd prowadziły wówczas drogi.

Z racji tego, że stara mapa w serwisie nakładana jest na aktualną, to pozwala również bezpośrednio porównać dzisiejszy zasięg miasta z jego historycznymi granicami. Zachęcamy do eksploracji: mapire.eu/en/ (strona w języku angielskim, dostępne są jeszcze niemiecki i węgierski).

Oskar Piecuch / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.