tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 lutego 2019
  • 17 lutego 2019

[ZDJĘCIA] Budowa Przystani Kajakowej nabiera tempa

Trwa budowa przystani kajakowej nad jeziorem Paprocańskim w Tychach. Zakończono już prace fundamentowe, a na ukończeniu są działania związane z siecią elektryczną, wodną oraz kanalizacją. Wylano już większość ścian żelbetowych.

Budowa Przystani Kajakowej nabiera tempa - 02.2019 · fot. UM Tychy


W budynku będzie mieściła się sekcja kajakarska Miejskiego Ośrodka Sportów Młodzieżowych, oprócz tego powstaną pomosty, przestrzeń do wodowania oraz trybuny dla kibiców. Całość zaprojektowano tak, aby dach budynku mógł stanowić przedłużenie istniejącej już promenady.

- Jednocześnie prowadzone są prace polegające na wzmocnieniu nabrzeża. Zamontowano m.in. plastikowe ściany tzw. larseny. Tutaj natomiast na postęp prac nie mamy dużego wpływu, uzależniony jest od pogody - wyjaśnia Katarzyna Kopij z UM Tychy, inspektor koordynujący realizację projektu.

Przystań kajakowa ma być gotowa do końca września br. Koszt tego zadania to prawie 9,6 mln. zł.

Budowa Przystani Kajakowej nabiera tempa - 02.2019
Budowa Przystani Kajakowej nabiera tempa - 02.2019 · fot. UM Tychy


Na tym jednak nie koniec inwestycji związanych z zagospodarowaniem wschodniej części nabrzeża. Obecnie trwają procedury administracyjne, które maja na celu uzyskanie pozwolenia na budowę drugiej części kompleksu czyli przystani żeglarskiej.

- Zakończyły się już konsultacje z klubami żeglarskimi, teraz czekamy już tylko na otrzymanie pozwolenia wodno-prawnego, które umożliwi nam złożenie wniosku o pozwolenie na budowę - dodaje Katarzyna Kopij.

Projekt tej części kompleksu zakłada budowę pomieszczeń dla klubów żeglarskich, powierzchni magazynowej oraz przestrzeni szkoleniowej. W ramach zagospodarowania przestrzennego powstać ma budynek techniczny oraz wiata dla łódek. Podobnie jak w przypadku przystani kajakowej, dach obiektu będzie stanowił przedłużenie promenady.

BM / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.