tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 lutego 2019

[WIDEO] 10-latek wtargnął na przejście wprost pod trolejbus

W czwartek, 7 lutego około godziny 16:25 dyżurni SKKM PSP Tychy i KMP Tychy otrzymali zgłoszenie o potrąceniu dziecka przez trolejbus na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ulicy Edukacji.Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci, 10-latek wtargnął na oznakowane przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżający trolejbus. W wyniku tego zdarzenia chłopiec doznał urazu obu kończyn dolnych (złamania) i ogólnych potłuczeń. Ratownicy rozważali wezwanie na miejsce latającej karetki celem szybszego transportu do szpitala, niestety nie było wolnej załogi. Podjęta została decyzja o wezwaniu dodatkowego zespołu medycznego i transportu chłopca drogą lądową do szpitala w Katowicach Ligocie. Na miejsce zdarzenia przyjechała mama poszkodowanego chłopca. Zdarzenie to zostało zakwalifikowane jako wypadek.

Potrącenie 10-latka przez trolejbus na ul. Edukacji w Tychach - 7.02.2019 · fot. 112Tychy


Celem wykonania dokumentacji ze zdarzenia oraz zabezpieczenia śladów na miejsce wypadku wezwany został policyjny technik kryminalistyki. Po wykonaniu czynności przez pracujących na miejscu policjantów, strażacy przystąpili do oczyszczenia drogi. W tym celu na miejsce wezwany został dodatkowy zastęp.

Kierowca trolejbusu w chwili zdarzenia był trzeźwy. Na czas trwania działań ratunkowych oraz wykonywania dokumentacji przez policję ruch odbywał się przez pobliski parking przy krytej pływalni. Tyscy policjanci prowadzą dalsze postępowanie w sprawie tego zdarzenia.BM / tychy.info
źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.