tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 28 grudnia 2018
  • 2 stycznia 2019

Od stycznia w Tychach będzie działał Pierwszy Psychiatryczny Oddział Dzienny

Od stycznia 2019 roku Centrum Zdrowia Psychicznego Tychy będzie realizować dwa nowe świadczenia w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia NFZ. Będą to Dzienny Oddział Psychiatryczny (DOP) oraz Poradnia Zdrowia Psychicznego (PZP).

Dzienny Oddział Psychiatryczny to świadczenie, które nie było to tej pory realizowane ani w powiecie tyskim, ani w żadnym z sąsiednich powiatów. Będzie funkcjonował w ramach dwóch pododdziałów o różnych profilach pacjentów. Pierwszy dla osób po kryzysie psychotycznym z rozpoznaniami schizofrenii i zaburzeń schizoafektywnych, drugi dla osób z zaburzeniami lękowymi, takimi jak fobia społeczna, napady lęku czy zaburzenia adaptacyjne. Z kolei Poradnia Zdrowia Psychicznego skierowana jest do pacjentów cierpiących z powodu całego spektrum zaburzeń psychicznych.

Centrum Zdrowia Psychicznego w Tychach zaprasza także na bezpłatne konsultacje lekarzy, psychologów i psychoterapeutów, które odbędzie się przy al. Jana Pawła II 24 w Tychach, 12 stycznia w godzinach od 10:00 do 13:00. Podczas spotkania odbędą się wykłady na temat pomocy osobom w kryzysie, depresji i bezsenności. Szczegóły na www.czptychy.pl.

BM / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.