tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 30 grudnia 2018

Wodny Park Tychy podsumowuje rok 2018 i snuje plany na przyszłość

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wodny Park Tychy" podaj

Blisko 300 tysięcy gości (do 23 grudnia), wydarzenia specjalne, zawody pływackie i surfingowe, tematyczne noce saunowe i odwiedzający z całej Polski - Wodny Park Tychy podsumował 8 miesięcy funkcjonowania. Ze statystyk wynika m.in., że najliczniejszą grupę odwiedzających stanowią rodziny z dziećmi, a najpopularniejszymi atrakcjami są zjeżdżalnia Aqualoop, strefa saun i łaźni piwnych oraz basen ze sztuczną falą.

Wodny Park Tychy podsumowuje rok 2018 i snuje plan
Wodny Park Tychy podsumowuje rok 2018 i snuje plany na przyszłość · fot. Wodny Park Tychy


- Od otwarcia Wodnego Parku Tychy minęło już 8 miesięcy. Był to dla nas czas naprawdę intensywnej pracy. Staraliśmy się przygotować ciekawą i zróżnicowaną ofertę, aby zachęcić do odwiedzenia parku jak największą liczbę gości. Cieszy nas, że tak wiele osób zdecydowało się odwiedzić Wodny Park Tychy i mamy już wielu stałych klientów. Nasi goście to głównie rodziny z dziećmi ze Śląska i Zagłębia, ale mieliśmy także wielu odwiedzających z Podbeskidzia oraz takich miast jak chociażby Kraków, Opole Warszawa czy Wrocław - mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A.

Wodny Park Tychy został otwarty 30 kwietnia br. i od tego czasu odwiedziło go blisko 300 tysięcy gości. Największą frekwencję odnotowano w okresie wakacyjnym, kiedy to w trakcie dwóch miesięcy z oferty parku skorzystało ponad 120 tysięcy osób. Wśród atrakcji, które cieszyły się wtedy największym zainteresowaniem, były półkolonie dla dzieci, czy wodny tor przeszkód na basenie z ruchomym dnem.

Wodny Park Tychy podsumowuje rok 2018 i snuje plan
Wodny Park Tychy podsumowuje rok 2018 i snuje plany na przyszłość · fot. Wodny Park Tychy


Wśród atrakcji dostępnych w Wodnym Parku Tychy w 2018 roku nie brakowało też wydarzeń sportowych. We wrześniu na symulatorze surfingu odbyły się pierwsze w historii regionu zawody Wodny Park Tychy Surf Cup. Wzięło w nich udział 18 zawodników, którzy walczyli o tytuł Mistrza i Mistrzyni surfingu. Była to pierwsza edycja zawodów, które mają odbywać się cyklicznie co roku i pierwszy krok do powołania Akademii Surfingu w Tychach. Z kolei na początku grudnia w strefie sportowej odbyły się Otwarte Mistrzostwa Górnego Śląska w pływaniu w kategorii „Masters”. W zawodach wystartowało blisko 150 zawodników i 35 klubów pływackich z całego kraju. Ta impreza również będzie miała charakter cykliczny.

Od samego początku mocnym punktem oferty obiektu są Sauny Książęce. Co miesiąc organizowane są tam tematyczne noce saunowe, na które bilety rozchodzą się w ekspresowym tempie. Do tej pory odbyły się między innymi Noc Karaibska, Świętojańska, Casino Royale czy przerażające Halloween w saunach. Hitem okazała się impreza Sauna for Ladies, czyli wydarzenie przygotowane specjalnie z myślą o paniach, które będzie kontynuowane i zagości w kalendarzu Saun Książęcych na stałe.

Wodny Park Tychy podsumowuje rok 2018 i snuje plan
Wodny Park Tychy podsumowuje rok 2018 i snuje plany na przyszłość · fot. Wodny Park Tychy


- W nowym roku nie zamierzamy zwalniać tempa i mamy już zaplanowane pierwsze atrakcje. Mogę zdradzić, że już w styczniu odbędzie się między innymi druga edycja imprezy Wodny Nocą, a także kolejna tematyczna noc saunowa. W kolejnych miesiącach planujemy także kilka nowości i niespodzianek dla naszych gości. Szczegóły jak zwykle będziemy na bieżąco podwali na naszej stronie internetowej oraz na profilach w mediach społecznościowych - dodaje Zbigniew Gieleciak.

BM / tychy.info
źródło: Wodny Park Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wodny Park Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wodny Park Tychy" podaj