tychy.info

Wiadomości

  • 20 grudnia 2018

Gdzie wypożyczyć samochód w Katowicach?

Artykuł sponsorowany:

Katowice to stolica aglomeracji śląskiej. Niewątpliwie przyciąga swoim historycznym, pofabrycznym, industrialnym charakterem. Jednocześnie jest to prężnie rozwijające się miasto.

Opinie, że to stare brudne miasto już dawno są nieprawdą. Stało się ciekawsze niż kiedykolwiek wcześniej, właśnie dzięki temu że styka się tutaj tradycja i nowoczesność.


Do zwiedzania najlepiej wybrać samochód


Wypożyczalnia samochodów to doskonały wybór jeśli zamierzamy zwiedzić Katowice i okolice. Doskonała sieć dróg sprawia, że przemieszcza się szybko i przyjemnie. Chociażby z lotniska Pyrzowice oddalonego o 30km. Wypożyczenie samochodu to żaden zbyteczny luksus a raczej standard. Szkoda marnować czasu, a tyle miejsc czeka, jak np. Szlak Zabytków Techniki. W żadnym wypadku nie zda egzaminu komunikacja miejska. Dlatego wypożyczalnia samochodów w Katowicach to najlepszy wybór. Zobaczyć można m.in. Tyskie Browarium, Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie czy wnętrze kopalni Guido w Zabrzu. Lista miejsce jest długa i rozciąga się od południa - Żywiec, aż na północ - Częstochowa.


Jak szukać wypożyczalni samochodów?


W jaki sposób szukać najlepszej a zarazem najtańszej wypożyczalni aut w internecie? Z pewnością najlepiej sprawdzą się internetowe porównywarki cen. Gromadzą one informacje z wielu wypożyczalni i przedstawiają najlepszą opcję dla nas. W większości przypadków są one dostępne na darmo.


Whitepress


Porównywarki cen są bardzo proste w obsłudze. Należy wypełnić krótką ankietę: w jakim miejscu chcemy wypożyczyć samochód i kiedy. Natychmiast po zatwierdzeniu wyświetla się lista ofert, które spełniają nasze wymagania. Jeśli już zdecydujesz się na konkretną wypożyczalnię wystarczy kliknąć i kolejno przechodzimy na ich stronę. Następnie możemy przyjść do rezerwacji samochodu i gotowe.


Na co należy zwrócić uwagę?


Przede wszystkim należy odpowiednio wcześniej zarezerwować samochód. Jeśli wyjeżdżamy na urlop w sezonie letnim i przegapimy termin to możemy mieć dużo mniejszy wybór oraz wyższe ceny. Zwróćmy uwagę, aby lokalizacja była blisko. Jeśli podróżujemy samolotem to przy lotniskach są dostępne wypożyczalnie w atrakcyjnych cenach. Natomiast w centrum miasta także jest ich pod dostatkiem.


Należy także określić dokładne godziny wynajmu, aby nie przepłacać. To tak jak z pokojem w hotelu są doby wynajmu. Tutaj może być podobnie i w przypadku kiedy spóźnimy się dwie godziny możemy zapłacić za całą kolejną dobę. W niektórych wypożyczalniach samochodowych zwraca się uwagę na wiek kierowcy. Osoby, które mają mniej niż 25 lat uiszczają dodatkową opłatę.


Oczywiście możemy także anulować rezerwację auta, ale wcześniej upewnijmy się czy nie zostanie za to pobrana dodatkowa opłata. Na szczęście coraz rzadziej stosowana jest zasada limitu kilometrów. Wypożyczalnia narzuca nam z góry jaki dystans możemy pokonać i nie należy go przekraczać. Pojawiły również nowe zasady, że obowiązkowo musisz posiadać kartę kredytową jeśli chcesz wypożyczyć auto. To rodzaj zabezpieczenia dla firmy wypożyczającej samochód w razie stłuczki itp.