tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 19 grudnia 2018

Brązowy medal Mistrzostw Polski w Pływaniu i dwa rekordy Śląska

Szczęśliwe dla Jakuba Waltera, zawodnika MOSM-u Tychy, ucznia sportowej „19-stki”, okazały się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14 lat w Pływaniu, które odbyły się w Olsztynie w dn. 14-16 grudnia. W zawodach wzięło udział 556 zawodników ze 144 klubów.

Brązowy medal Mistrzostw Polski w Pływaniu i dwa rekordy Śląska


Pierwszego dnia zawodów Kuba pokazał znakomitą dyspozycję zajmując czwarte miejsce na dystansie 200 m stylem grzbietowym. Kolejnego dnia walczył w finale 50 m stylem grzbietowym i znowu był czwarty, choć ze znakomitym rezultatem 27,03, ustanawiając Rekord Śląska Juniorów 14-letnich. Pływał również w finale 400 m stylem dowolnym zajmując 10. miejsce.

Trzeci dzień zawodów był dla Kuby wyjątkowo udany, bo już w eliminacjach pobił kolejny Rekord Śląska Juniorów 14-letnich, tym razem na dystansie 100 m stylem grzbietowym z czasem 58,96. Do trzech razy sztuka, więc w finale Kuba nie pozwolił się już wyprzedzić i wywalczył brązowy medal, poprawiając swój poranny wynik na 58,20.

W tyskiej ekipie bardzo dobrze wystartowała również Alicja Pinkowicz, walcząc w finale 100 m stylem grzbietowym i zajmując 9. miejsce z nowym rekordem życiowym 1:06,43. Ponadto Alicja zajęła 12. miejsce na dystansie 200 m stylem grzbietowym również z ”życiówką” 2:25,01.

W finale B na dystansie 200 m stylem klasycznym pływała również Aleksandra Górska zajmując ostatecznie 19. miejsce z kolejnym rekordem życiowym.

W tyskiej drużynie znaleźli się również: Emilia Banaś, Amelia Cieślińska, Kamil Jaworski, Wojciech Łakota, Tymoteusz Mróz i Kacper Wilusz. Wszyscy są wychowankami trener Aleksandry Radek.

Aleksandra Radek

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.