tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 19 grudnia 2018

[ZDJĘCIA] Turyści UTW zakończyli i podsumowali semestr

W środę, 12 grudnia 84 słuchaczy III i IV grupy turystyki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tychach wybrało się, pod przewodnictwem opiekuna grupy Ryszarda Sznera, na wyjazdowe zakończenie semestru do Wapienicy i Jaworza.

Turyści UTW zakończyli i podsumowali semestr - 12.12.2018 · fot. UTW


Jak przystało na turystów, idąc żółtym szlakiem dotarliśmy do zapory zbiornika wody komunalnej dla Bielska-Białej. Następny etap to Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu eksponujące zbiory fauny i flory wodnej.

Po zwiedzeniu tego jedynego na południu Polski muzeum, udaliśmy się na spotkanie z Jacentym Ignatowiczem, znanym w Polsce muzykiem, folklorystą, multiinstrumentalistą i pedagogiem, który zaprezentował nam swój niezwykły program. Folklorysta zaprezentował 16 instrumentów m.in. piszczałki pasterskie bez otworów bocznych, fujarki, flety, klarnet, saksofon, dudy, trombitę, złóbcoki, a także… piły do cięcia drewna. Zagrał na pile kupionej w hipermarkecie budowlanym, którą tuż przed odegraniem melodii przeciął kawałek drewna. Następnie zagrał na pile muzycznej marki Stradivarius ku wielkiej uciesze słuchaczy UTW.

Na zakończenie opiekun grupy wyróżnił słuchaczy, którzy aktywnie włączyli się w program wykładów.

Edward Pitura

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.