tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 18 grudnia 2018

[WIDEO] Maskotki od kibiców w rękach pacjentów Szpitala Miejskiego

To była zespołowa akcja, w której główne role odegrali kibice i zawodnicy. Najpierw bramka Alexa Szczechury spowodowała prawdziwą inwazję maskotek na Stadionie Zimowym w Tychach, a następnie jego koledzy przekazali zabawki podopiecznym Szpitala Miejskiego.- Kibice przychodzą na mecz z maskotkami i po pierwszej bramce strzelonej przez naszą drużynę rzucają nimi na taflę. Później możemy sprawić radość dzieciom - mówi Michał Kotlorz, kapitan GKS Tychy.

W specjalnych rolach wystąpili Michał Kotlorz, Michael Kolarz i prezes Tyski Sport S.A., Grzegorz Bednarski. Wyposażeni w świąteczne czapki i kilka elementów hokejowej garderoby odwiedzili kilkudziesięciu najmłodszych pacjentów Szpitala Miejskiego.

- Takie akcje są bardzo potrzebne, bo możemy pomóc dzieciom, szczególnie w okresie świątecznym. W szpitalu nie mają tyle zabawek, jak w domu czy przedszkolu. Teraz pluszaki będą umilały im pobyt w szpitalu - dodaje Michael Kolarz, zawodnik GKS Tychy.

Maskotki od kibiców w rękach pacjentów Szpitala Miejskiego - 12.2018 · fot. GKS Tychy


Akcja Teddy Bear Toss odbyła się już po raz szósty. Do tej pory w Tychach zebrano prawie dwanaście tysięcy maskotek. W tym roku na taflę Stadionu Zimowego powędrowało ich 1885.

- Zawsze bardzo chętnie angażujemy się w akcje charytatywne i pomagamy najbardziej potrzebującym. Cieszymy się, że mogliśmy sprawić podopiecznym Szpitala Miejskiego trochę radości i wywołać uśmiech na ich twarzach. Szczególne podziękowania należą się również naszym kibicom, dzięki którym maskotki mogły trafić do dzieci - zaznacza Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

VI edycja akcji Teddy Bear Toss - 2.12.2018 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info

BM / tychy.info
źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.