tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 18 grudnia 2018

16-latek przebiegał przez jezdnię, potrącił go samochód

Nieodpowiedzialne zachowania na drodze, pośpiech oraz lekceważenie przepisów ruchu drogowego prowadzą często do wypadków na drodze. Przekonał się o tym 16-latek, który śpiesząc się na autobus wbiegł wprost pod koła Hyundaya. Nieletni poszkodowany może mówić o dużym szczęściu, gdyż doznał niegroźnych obrażeń ciała.

Potrącenie pieszego na ul. Damrota
Potrącenie pieszego na ul. Rynek - 17.12.2018 · fot. 112Tychy


Policjanci wyjaśniają szczegóły okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na ul. Rynek w Tychach. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, iż 60-letnia kierująca samochodem marki Hyundai, potrąciła pieszego. 16-latek przebiegał przez jezdnię w niedozwolonym miejscu i wpadł wprost po samochód.

Potrącenie pieszego na ul. Damrota
Potrącenie pieszego na ul. Rynek - 17.12.2018 · fot. 112Tychy


W wyniku zdarzenia nieletni z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala. Poszkodowany jednak może mówić o dużym szczęściu, gdyż niejednokrotnie konfrontacja pieszego z samochodem kończy się poważnymi obrażeniami albo nawet śmiercią.

Potrącenie pieszego na ul. Damrota
Potrącenie pieszego na ul. Rynek - 17.12.2018 · fot. 112Tychy


- Pośpiech nie jest dobrym doradcą. Lepiej stracić kilka sekund na drodze niż stracić życie w kilka sekund. Kierujmy się rozsądkiem i wyobraźnią, ale przede wszystkim przestrzegajmy zasad ruchu drogowego - zwracają uwagę policjanci. - Przypominamy również, że jedną z przyczyn licznych wypadków drogowych jest brak odpowiedniej widoczności pieszych w porze wieczorowo-nocnej. Dlatego apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży, co zwiększa szansę pieszego na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.