tychy.info

Wiadomości

  • 15 grudnia 2018

Kalkulator ubezpieczeń OC - jak kupić OC bez wychodzenia z domu?

Artykuł sponsorowany:

Chcąc wybrać najlepsze ubezpieczenie OC bez wychodzenia z domu można skorzystać kalkulatora ubezpieczeń OC. To urządzenie udostępniane online, którego zasada działania jest bardzo prosta. Przede wszystkim, jako narzędzie zamieszczone w sieci, jest on dostępny przez całą dobę z dowolnego urządzenia podłączonego do internetu.

linkhouse


To oznacza, że zainteresowany sam wybiera sobie dzień i dogodny moment na sprawdzenie dostępnych w sieci ofert. Ponadto, jest to urządzenie bezpłatne, więc skorzystanie z niego zupełnie nic nie kosztuje. Czas, jaki trzeba na to poświęcić to zaledwie kilka minut. Wygodnie, szybko, sprawnie i od razu pojawia się kilka różnorodnych polis. Czy może być wygodniejsze rozwiązanie? Warto więc sprawdzić, jakie jest dostępne ubezpieczenie samochodu.

Wprowadź swoje dane

By uzyskać informacje na temat aktualnie dostępnych polis ubezpieczeniowych, należy podać kilka istotnych danych. Narzędzie przygotuje kalkulacje dla indywidualnego, konkretnego klienta. Nie są to dane szacunkowe czy reprezentatywne przykłady. To konkretne wyliczenia dla konkretnej sytuacji.

W pierwszym etapie należy więc podać swoje dane, jako właściciela pojazdu. Program pyta o datę urodzenia, datę uzyskania uprawnień do kierowania autem oraz miasto, w którym jest zameldowany. Niekiedy również zadaje dodatkowe pytania o stan cywilny - dotyczy to szczególnie tych firm ubezpieczeniowych, które stan cywilny biorą pod uwagę przy wyliczaniu składki.

Wprowadź dane swojego auta

W drugiej kolejności należy wprowadzić dane ubezpieczanego pojazdu. Tu pracy będzie trochę więcej. Program zadaje pytania dość szczegółowe, ale wszystkie te informacje są niezbędne do prawidłowego wyliczenia przyszłej składki.

I tak, należy podać:
  • datę produkcji samochodu,
  • datę jego pierwszej rejestracji,
  • jego pierwszej rejestracji w Polsce,
  • dotychczasowy przebieg i planowany przebieg w okresie ubezpieczenia.
  • markę i model samochodu,
  • pojemność silnika.


Wiele firm pyta również o sposób jego garażowania oraz o to, czy auto będzie udostępniane młodemu, niedoświadczonemu kierowcy.

Po podaniu wszystkich informacji, oczywiście zgodnie z prawdą, należy kliknąć przycisk, który rozpocznie ich analizę i chwilę poczekać.

Porównaj wyniki

Po przetworzeniu wprowadzonych danych, system wyświetli kilka lub kilkanaście ofert, które najbardziej odpowiadają ubezpieczonemu. Wśród nich oczywiście będą takie, które będą bardzo kosztowne i takie, które są tanie.

W przypadku ubezpieczenia OC cena ma ogromne znaczenie, ale warto zerknąć, czy w konkretnym przypadku dotyczy ona wyłącznie podstawowej ochrony, czy ubezpieczyciel nie oferuje w tek kwocie czegoś więcej. Niektóre firmy udostępniają bowiem dodatkowe mini casco czy assistance. Takie porównanie pomoże w podjęciu decyzji i z pewnością dostarczy więcej wiedzy i informacji.

Wybierz odpowiednią polisę i kup ją

Po przeanalizowaniu wszystkich zaprezentowanych ofert i sprawdzeniu ewentualnych dodatków, czas na podjęcie decyzji i dokonanie wyboru. Jest to szczególnie dobry sposób by znaleźć ubezpieczenie dla młodych kierowców w ubezpieczamy-auto.pl. Przy każdej polisie znajduje się opcja „kup”. Wystarczy kliknąć, by system przekierował do dalszych kroków umożliwiających sfinalizowanie transakcji.

Po wpłaceniu składki ubezpieczeniowej na wskazany numer konta, należy chwilę poczekać, żeby mogła się ona zaksięgować. Po jej zaksięgowaniu polisa zostaje wysłana mailem na podany wcześniej adres mailowy. Wraz z polisą zostają oczywiście przesłane również dokumenty, które wyjaśniają jej funkcjonowanie (np. Ogólne Warunki Ubezpieczenia). Całość przebiega bardzo szybko i sprawnie.

Podsumowując, zakup OC bez wychodzenia z domu jest jak najbardziej możliwy. Nie wymaga wiele pracy ani wiele zachodu. Nie trzeba też mieć specjalistycznej wiedzy w tym kierunku. Wystarczy wykonać wskazywane przez system działania, by w kilka minut uzyskać najbardziej atrakcyjne, dla swojej sytuacji, oferty na rynku.