tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 14 grudnia 2018
  • 19 grudnia 2018

Młodzi tyszanie laureatami konkursu "Wczujmy się w klimat"

Laura Hofman, uczennica SP nr 10 oraz Konrad Bednarz, uczeń SP nr 3 zostali laureatami konkursu "Wczujmy się w klimat" i otrzymają atrakcyjne nagrody.

Loading...


„Wczujmy się w klimat - adaptacja do zmian klimatu wokół nas” to konkurs, którego hasła proponowane przez uczniów miały zachęcać do działania na rzecz adaptacji do zmian klimatu. Wśród Jury, które wskazało zwycięzcę konkursu, znaleźli się przedstawiciele: Ministerstwa Środowiska, Instytutu Ochrony Środowiska - Państwowego Instytutu Badawczego, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych i firmy Arcadis.

W kategorii fotografia nagrodę główną za zdjęcie pt. „Zielony Śląsk" zdobył Konrad Bednarz ze Szkoły Podstawowej nr 3 Tychy. - Przykładami przestrzeni publicznych są drogi i ulice, place miejskie czy różne stale dostępne budowle i budynki stanowiące własność publiczną. Przestrzeniami publicznymi są też zwykle różne formy krajobrazu przyrodniczego stanowiące własność państwową. Ważnym elementem jest zagospodarowanie istniejących hal przemysłowych i przetwarzanie to w różne parki, spacerniaki, lub organizowanie społeczności do sadzenia zieleni - napisał Konrad w swoim zgłoszeniu.

Uczeń SP 3 w nagrodę otrzyma dron DJI Ryze Tello.

Loading...


Najlepszą fotografię oraz plakat wybierali również internauci za pomocą głosowania na profilu Facebook projektu „Wczujmy się w klimat”. W tej kategorii zwyciężyła Laura Hofman ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Tychach, która przedstawiła projekt „zielonego dachu” Urzędu Miasta.

- Ze względu na dużą gęstość zaludnienia, miasta są narażone na negatywne oddziaływanie zmian klimatu. Fale upałów, a także silne mrozy mogą zabijać. Dlatego tak ważna jest adaptacja. Co może nam pomóc? Zieleń! Stąd mój pomysł na zielony dach jednego z najwyższych budynków w naszym mieście - dach Urzędu Miejskiego. Zielone dachy pomagają w ochładzaniu budynków. Roślinność eliminuje zanieczyszczenie powietrza, ale także pomaga zaoszczędzić energię poprzez jej zatrzymanie. To nasza oaza przyszłości - opisała projekt uczennica.

Młoda tyszanka jako nagrodę otrzyma okulary do rzeczywistości wirtualnej Carl Zeiss VR ONE Plus.

Loading...

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.