tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 18 grudnia 2018
  • 20 grudnia 2018

Nowe twarze w Radzie Miasta. Kto zastąpi ustępujących radnych?

Choć od wyborów samorządowych minęły już blisko 2 miesiące, emocje jeszcze nie do końca opadły. W Radzie Miasta szykują się zmiany wynikające ze zmiany stanowisk radnych.

Konwencja wyborcza KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - 1.10.2018
Magdalena Łuka zajmie miejsce Macieja Gramatyki · fot. BM / tychy.info


Pierwsza roszada nastąpi w okręgu nr 5. 26 listopada prezydent Andrzej Dziuba powołał Macieja Gramatykę na stanowisko III Zastępcy Prezydenta ds. Społecznych (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ). Tym samym mandat radnej obejmie Magdalena Łuka, będąca numerem 2 na liście Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta Tychy. Podczas wyborów samorządowych uzyskała ona 418 głosów, co daje wynik procentowy na poziomie 3,87%. Dla porównania na Macieja Gramatykę zagłosowało 1339 osób (12,4%).

Magdalena Łuka złoży ślubowanie podczas najbliższej sesji Rady Miasta, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia.

Konwencja wyborcza KWW Prezydenta Andrzeja Dziuby - 4.10.2018
Aleksandra Pabian (druga od prawej) prawdopodobnie zajmie miejsce Krzysztofa Woźniaka (trzeci od lewej) · fot. BM / tychy.info


Wiele wskazuje na to, że zmiana nastąpi również w okręgu 4. Tu prawdopodobnie z funkcji radnego ustąpi Krzysztof Woźniak, który otrzymał od prezydenta Andrzeja Dziuby propozycję objęcia stanowiska wiceprezesa spółki Tyski Sport (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ). Choć zmiana ta nie jest jeszcze przesądzona, sprawdziliśmy kto może zastąpić Krzysztofa Woźniaka w Radzie Miasta. Wiele wskazuje na to, że jego miejsce zajmie Aleksandra Pabian startująca z pozycji 3 z Komitetu Prezydenta Andrzeja Dziuby. W wyborach samorządowych otrzymała ona 328 głosów, co daje wynik procentowy na poziomie 3,49%. Dla porównania - Krzysztof Woźniak uzyskał poparcie 940 osób (10,01%), a "jedynka" na liście KWW Prezydenta Andrzeja Dziuby w tym okręgu - Barbara Konieczna - zdobyła 1586 głosów (16,89%).

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.