tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 7 grudnia 2018

Lampy naświetlają murawę na Stadionie Miejskim w Tychach

Obsługują czołowe drużyny w Premier League, wielokrotnych Mistrzów Francji i kilkadziesiąt drużyn z Turcji, Rosji i Szkocji. Teraz do tego elitarnego grona dołączył GKS Tychy. Międzynarodowa firma Turf Lighting Solutions dostarczyła specjalistyczne lampy do oświetlania murawy na Stadion Miejski w Tychach.

Lampy naświetlają murawę na Stadionie Miejskim w T
Lampy naświetlają murawę na Stadionie Miejskim w Tychach - 6.12.2018 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


- Nawiązaliśmy współpracę z czołowym producentem lamp w Europie. To firma, która obsługuje największe stadiony na świecie. Skupia wokół siebie zespół ekspertów, którzy pomogą nam w pielęgnacji i poprawie stanu murawy. Umowa została podpisana na bardzo korzystnych warunkach. Lampy zostały wypożyczone bezpłatnie na okres próbny, który potrwa do końca marca - mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Na stadionie pojawiły dwa zestawy lamp. Są wyposażone w 72 żarówki sodowe, dzięki którym murawa jest nie tylko doświetlana, ale również ogrzewana. W sumie kuracji będzie podlegać ponad 1440 m2 boiska. Lampy będą pracować przez całą dobę. Ponadto są one wyposażone w sensory światła, które automatycznie dostosowują poziom doświetlania murawy do warunków atmosferycznych.

Lampy naświetlają murawę na Stadionie Miejskim w T
Lampy naświetlają murawę na Stadionie Miejskim w Tychach - 6.12.2018 · fot. GKS Tychy


- Lampy będą umiejscowione w jednym punkcie przez 17-19 godzin. Następnie zmienimy ich ustawienie. Po czterech przesunięciach lampy wracają w to samo miejsce. Cały proces trwa około 72 godziny. Pierwsze efekty powinny być widoczne po miesiącu zabiegów - dodaje Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

GKS Tychy wspólnie z Turf Lighting Solutions mają w planach zorganizowanie konferencji dla greenkeperów. Mają wziąć w niej udział osoby odpowiedzialne za boiska w województwie śląskim i przedstawiciele miast gospodarzy Mistrzostw Świata U20.

Lampy naświetlają murawę na Stadionie Miejskim w T
Lampy naświetlają murawę na Stadionie Miejskim w Tychach - 6.12.2018 · fot. GKS Tychy

BM / tychy.info
źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.