tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 11 grudnia 2018
  • 12 grudnia 2018

W Tychach powstała klasa e-sportowa

GKS Tychy jeszcze mocniej otworzył się na Esport i wspólnie z Zespołem Szkół nr 4 uruchomił w Tychach klasę o profilu technik - informatyk z rozszerzeniem Esportu. Na uczniów czekają m.in. zajęcia z komunikacji społecznej gamingu, trening kreatywnego myślenia, programowanie gier, BHP pracy z komputerem czy strategia Esportowa.

W Tychach powstała pierwsza klasa e-sportowa
W Tychach powstała klasa e-sportowa · fot. GKS Tychy


- W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest zdobywanie umiejętności praktycznych. Dzięki uruchomieniu klasy i zajęciom w naszym Gaming House absolwenci Zespołu Szkół nr 4 będą mieli ułatwione wejście na rynek pracy. Na najbardziej wyróżniających się uczniów czekają m.in. możliwości odbycia praktyk w GKS Tychy, udział w projektach sportowych i Esportowych oraz pomoc w realizacji wspólnych eventów - mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Wiedzę teoretyczną uczniowie zdobywają w szkole, a następnie wykorzystują ją w specjalnym pomieszczeniu dla profesjonalnych graczy. Zajęcia praktyczne odbywają się w Gaming House na Stadionie Miejskim w Tychach. Takim miejscem nie może pochwalić się żaden stadion w Polsce. Lekcje prowadzą eksperci z Krajowej Federacji Sportów Elektronicznych.

- Na razie zajęcia teoretyczne i praktyczne są podzielone po równo. Następnie pójdziemy już w kierunku bardziej praktycznych zajęć, zwłaszcza kiedy w drugiej klasie wprowadzimy lekcje z zakresu projektowania i programowania gier elektronicznych - dodaje Zygmunt Marczuk, dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Tychach.

Klasa ma przygotowywać do zawodów, o których jeszcze kilka lat temu w Polsce nikt nie słyszał. Absolwenci szkoły będą mogli pracować m.in. jako trener drużyny Esportowej, manager zespołu, dziennikarz Esportowy czy koordynator turniejów.

- Bazowaliśmy przede wszystkim na zainteresowaniach uczniów. Do tej pory były one niezagospodarowane, a żywiołowo rozwijały się w domach. To są uczniowie, którzy wiele godzin spędzali w domu przed komputerem grając w różne gry. My staraliśmy się nadać temu dodatkowy sens, właśnie poprzez naukę - zaznacza Zygmunt Marczuk, dyrektor Zespołu Szkół nr 4.

Uczniowie zostaną zaangażowani w realizację dużych projektów w klubie. GKS Tychy do tej pory zorganizował już GKS Tychy FIFA CUP - Wirtualne Derby Śląska czy GKS Tychy Champiopns Hockey Leauge eCUP - Wirtualna Liga Mistrzów.

W lutym 2017 roku GKS Tychy jako drugi klub w Polsce zakontraktował ezawodnika do rozgrywek FIFA. Ponad rok później została powołana Esportowa Akademia, w skład której wchodzi drużyna w Counter-Strike i reprezentant w FIFA. Klub może pochwalić się również w pełni wyposażonym Gaming House.

BM / tychy.info
źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.