tychy.info

Wiadomości

  • 6 grudnia 2018

Do czego służy kalkulator zużycia prądu i jak obliczyć zużycie energii?

Artykuł sponsorowany:

Zmiana dostawcy energii elektrycznej bywa nieraz trudną decyzją. Przyzwyczajamy się do danej firmy i wydaje nam się, że jest drogo, bo ceny prądu idą w górę. Oczywiście na ceny energii nie mamy wpływu, ale kalkulator zużycia prądu podpowie nam, jak i na czym możemy zaoszczędzić.

Linkhouse


Jak działa kalkulator zużycia prądu?Kalkulator zużycia prądu został stworzony i wymyślony przede wszystkim dla osób, które myślą o zmianie dostawcy energii. Dzięki zaawansowanym funkcjom można w bardzo łatwy sposób sprawdzić, ile możemy zaoszczędzić dzięki temu, że podpiszemy umowę z inną firmą. W kalkulatorze podaje wszystkie istotne i mające wpływ na cenę prądu parametry, czyli metraż mieszkania/domu, ilość mieszkańców, a także to, ile w obecnej chwili płacimy za prąd. Narzędzie obliczy na podstawie wprowadzonych danych i ile szacunkowo powinniśmy płacić za prąd, porówna to z naszymi opłatami i wygeneruje możliwość oszczędzania. Dobrze jest przygotować się do tego np. poprzez zebranie kilku rachunków ostatnich miesięcy. Dzięki temu obliczenia z pewnością będą dokładniejsze.
Zobacz kalkulator zużycia prądu na stronie Poprostuenergia.pl

Czy rzeczywiście możesz płacić mniej?Bardzo często wydaje się nam, że cena prądu jest stała. Ustalają ją elektrownie w porozumieniu z zarządem państwowym i dostawcy zajmują się wyłącznie jego „transportem”, jednak nic bardziej mylnego. Każda z firm zajmująca się dostarczaniem prądu dolicza do ceny za kWh prądu marże, koszty własne, podatek lokalny i wiele innych drobnych rzeczy, które wpływają na ostateczną wysokość rachunku. O ile podatek VAT nie podlega żadnym zmianom i zawsze wynosi określoną ilość procentową ceny, o tyle to, jakie koszty własne narzuci dana firma, jest kwestią płynną. Dlatego warto przeglądać oferty innych dostawców i sprawdzać, jaką cześć naszego rachunku są kwoty, które zależą wyłącznie od danego dostawcy.

Wielki koncert kontra lokalny dostawcaOczywiste jest to, że dostarczenie prądu do nowopowstałego osiedla, daleko od centrum, będzie łatwiejsze dla dużej firmy. Zwłaszcza jeśli jest to monopolista na danym terenie. Jest to jednak w niewielu dziedzin, w której warto stawiać na dużych i poważnych graczy, ponieważ bardzo często to właśnie te marki mogą sobie pozwolić na zmniejszanie kosztów własnych. Na co lokalne firmy nie mogłyby się zgodzić.

Nie ma więc znaczenia, czy szukamy nowego dostawcy do naszego mieszkania, domu, czy firmy. Warto skorzystać z kalkulatora zużycia prądu, ponieważ dzięki niemu, nie tylko dowiemy się, co zawiera nasz rachunek, ale także zapoznamy się z ofertami innych dostawców. Możemy sporo zaoszczędzić, jeśli poświęcimy chwilę na dokładne przestudiowanie kalkulatora, danych tam zawartych, a także tego, co możemy zyskać, tracąc zaledwie kilka minut.

Reasumując, prąd jako jedno z podstawowych mediów generuje jedne z większych rachunków domowego budżetu. Świetnym sposobem na jego zreperowanie, jest zmiana dostawcy energii.