tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 6 grudnia 2018
  • 7 grudnia 2018

Tak będzie wyglądał łącznik ul. Grota-Roweckiego i Oświęcimskiej

Rozpoczęły się prace nad budową nowej drogi - łącznika ul. Grota-Roweckiego z ul. Oświęcimską w Tychach.

Wizualizacja łącznika ul. Grota-Roweckiego i Oświęcimskiej · fot. UM Tychy


- W październiku podpisaliśmy umowę z wykonawcą, prace w terenie już się rozpoczęły i potrwają do połowy grudnia 2019 roku - wtedy zgodnie z umową wszystko ma być gotowe - poinformował Andrzej Dziuba.

Do przetargu na budowę łącznika ulic Grota-Roweckiego i ul. Oświęcimskiej stanęło 5 firm, a najatrakcyjniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo budowlano-drogowe DROGOPOL Z.W. Właśnie z tą firmą 16 października została podpisana umowa opiewająca na 26 mln zł (miasto pozyskało na ten cel blisko 10 mln złotych dofinansowania z subwencji ogólnej).

Wizualizacja łącznika ul. Grota-Roweckiego i Oświęcimskiej
Wizualizacja łącznika ul. Grota-Roweckiego i Oświęcimskiej · fot. UM Tychy


Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. W pierwszym zostanie wykonanie połączenie ulicy Grota Roweckiego z ulicą Jaworową, a w drugim przebudowane skrzyżowanie ulic Oświęcimskiej, Czarnej i Sadowej.

Nowa droga poprawi komunikację w mieście, zwłaszcza przy wjeździe do centrum Tychów od strony ulicy Jaworowej i Sadowej.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.