tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 4 grudnia 2018

Lekcje o mukowiscydozie z wykorzystaniem multimediów

W Tychach rozpoczęły się zajęcia przedszkolne i wczesnoszkolne na temat mukowiscydozy z wykorzystaniem rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej. Organizatorem spotkań na Śląsku jest Śląska Grupa Wsparcia przy Fundacji Oddech Życia.

Lekcje o mukowiscydozie z wykorzystaniem rzeczywis
Lekcje o mukowiscydozie z wykorzystaniem rzeczywistości wirtualnej · fot. Fundacja Oddech Życia


W zajęciach ze starszymi dziećmi, w szkołach, oprócz prezentacji, animacji, filmów oraz pogadanek i praktycznych doświadczeń wykorzystywane są również multimedialne gogle do wyświetlania materiałów edukacyjnych w 3D. Dzięki wbudowanemu żyroskopowi, obracanie głową czy całym ciałem, powoduje zmianę kierunku obserwacji np. płuc w ciele człowieka.

Młodsze dzieci w przedszkolach za pomocą tabletu z kamerą oraz specjalnego oprogramowania mogą obserwować organy ludzkie nałożone na rzeczywisty obraz pluszowych maskotek. Oprogramowanie w tablecie w czasie rzeczywistym analizuje obraz z kamery i nakłada wirtualny obraz narządów.

Zajęcia prowadzi doświadczona w pracy z dziećmi psycholog. Program zajęć oraz wykorzystywany sprzęt dopasowany jest do wieku dzieci.

Fundacja ma zaplanowane kolejne lekcje w przedszkolach i szkołach w Tychach i całym regionie. Szkoły i przedszkola zainteresowane bezpłatnym przeprowadzeniem lekcji mogą się kontaktować mailowo pod adresem: tychy@oddechzycia.pl.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.