tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 4 grudnia 2018
  • 24 grudnia 2018

[ZDJĘCIA] Magia świąt Bożego Narodzenia na ulicach Tychów

Jak co roku od początku grudnia tyskie place, skwery, ulice zdobią świąteczne iluminacje. W kilkunastu miejscach pojawiły się choinki, anioły, kurtyny świetlne i świąteczne łańcuchy.

Tychy przystrojone na święta Bożego Narodzenia - 6.12.2018 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Wieczorami można podziwiać pięknie oświetloną fontannę na Placu Baczyńskiego. Na placu pojawiły się także ozdoby na latarniach oraz anioły. Dekoracje pojawiły się też na latarniach wokół placu. Po raz pierwszy tyszanie mogą również sfotografować się przy zabawnej dekoracji z choinką i na potrzeby zdjęć wcielić się w postać Mikołaja lub jego pomocnika. Mieniąca się kolorowymi światłami ramka zdjęciowa stanęła na placu Baczyńskiego.

- Świąteczne iluminacje co roku nadają miastu niepowtarzalny wygląd i tworzą wyjątkową atmosferę. Wierzymy, że zachęcą mieszkańców miasta i ich gości do wieczornych spacerów oraz pozwolą jeszcze bardziej poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia - mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Na Rynku pojawiła się 9-metrowa świąteczna choinka, a wokół 60 sztuk dekoracji zamontowanych na latarniach oraz na ulicach Bocheńskiego i Damrota. W pobliżu Rynku (m.in. przed Teatrem Małym) pojawiły się sople świetlne o łącznej długości ponad stu metrów.

Na Placu Św. Anny pięknie ozdobiona, 8 tysiącami ledowych punktów została znajdująca się tam fontanna, a na Placu Korfantego na ryneczku na Osiedlu „K” stanęła ponad 6 metrowa choinka.

Przed urzędem miasta pojawiły się dekoracje w donicach, przyozdobione zostały także drzewa przed wejściem do budynku.

Tychy przystrojone na święta Bożego Narodzenia - 6.12.2018
Tychy przystrojone na święta Bożego Narodzenia - 6.12.2018 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Ponad 2,5 tysiąca metrów ledowych łańcuchów świetlnych rozbłysło m.in. na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Paprocany” czy w pobliżu ulic Sikorskiego i Tischnera. Kurtyny świetlne pojawiły się z kolei na ulicy Bocznej oraz przy dworcu PKP w Tychach.

Wyjątkowe dekoracje są także na słupach oświetleniowych na Al. Niepodległości, na latarniach na ulicy Katowickiej, Grota-Roweckiego, Dmowskiego i na ulicy Budowlanych.

- Trzymetrowe finezyjne wiszące dekoracje, które będzie można podziwiać nad ulicą Budowlanych i Grota Roweckiego, powstały w oparciu o indywidualny projekt i zostały stworzone specjalnie dla Tychów - mówi Rafał Jaczyński z firmy Multidekor, która jest autorem iluminacji.

2,5 metrowe drzewo świetlne stanęło przy ul. Hlonda 1.

W sumie w tym roku na montaż, konserwację starych i oraz zakup nowych iluminacji zabezpieczono 395 613,22 złotych. W ubiegłym roku było to: 435.195,48 zł. Demontaż dekoracji rozpocznie się 22 stycznia i potrwa do 26 stycznia.

Tychy przystrojone na święta Bożego Narodzenia - 6.12.2018
Tychy przystrojone na święta Bożego Narodzenia - 6.12.2018 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Świąteczne dekoracje tyskich rondMiejski Zarząd ulic i Mostów w Tychach zajął się aranżacją 14 tyskich rond. Duża choinka rosnąca u zbiegu ulic Cienistej, Begonii i Harcerskiej przystrojona została kolorowymi lampkami.

- Na rondzie Sublańskim (u zbiegu ulic Harcerskiej i Żwakowskiej) zostanie zamontowana świetlna dekoracja z ledowych sznurów. Zostaną one zamontowane na słupie trakcji i będą opadać w stronę skraju ronda tworząc kształt przypominający choinkę - mówi Wojciech Łyko z MZUIM w Tychach.

Na rondzie św. Jadwigi rozbłysła czterometrowa świetlna choinka, a żywa choinka pojawiła się natomiast na rondzie Olimpiskim. Rondo na Żwakowie (skrzyżowanie ulic Żorskiej, Legionów Polskich i Myśliwskiej), ozdobiły świąteczne dekoracje montowane na latarniach. Nad rondem Paprocańskim i Dworcowym pojawiły się świetlne kule, a na rondzie Harcerskim rozbłysły stelaże przypominające fontanny.

Warte blisko 150 tys. złotych świąteczne iluminacje na tyskich rondach będzie można podziwiać do końca stycznia 2019 roku - wówczas rozpocznie się ich demontaż.

BM / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.