tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 4 grudnia 2018

Grant Fundacji Orlen ”Dar serca” dla MDK 1 w Tychach

W środę, 28 listopada przedstawiciele MDK 1 w Tychach odebrali grant Fundacji Orlen ”Dar serca” przyznany w ramach konkursu „Moje miejsce na ziemi”.

Program „Moje miejsce na Ziemi” skierowany był do lokalnych organizacji, które chciały zrealizować pomysł na zmianę w swoim najbliższym otoczeniu. Laureaci zostali wyłonieni w drodze konkursu przez Radę Programu składającą się z przedstawicieli Fundacji. Najwyższe oceny otrzymały te inicjatywy, które przyczynią się do pozytywnych zmian w lokalnym otoczeniu, zaangażują w działania mieszkańców, a także wyróżniały się oryginalnością projektu.

W październiku dyrekcja MDK 1 w Tychach wraz z Radą Rodziców napisała wniosek. Można było zwrócić się o grant w wysokości od 3 do 15 tys. zł. MDK w Tychach zdecydował się na najniższą kwotę i zaplanował piknik rodzinny w czerwcu w temacie ekologicznym połączony z warsztatami tanecznymi, plastycznymi, przedstawienie edukacyjnym, a także spotkaniami z dietetykami, aby promować zdrowy i ekologiczny styl życia.

Na 1139 zgłoszonych wniosków wybrano niecałe 300, w tym właśnie wniosek z Tychów. Podczas uroczystej Gali Finałowej w Warszawie pamiątkowe dyplomy wręczał prezes PKN Orlen wraz z prezes Fundacji „Dar serca”. Podczas gali można było dyskutować o swoich projektach z innymi laureatami, wymienić doświadczenia oraz skonsultować wskazówki merytoryczne z członkami Zarządu Fundacji.

- Trudno znaleźć na mapie Polski miejsca, gdzie PKN ORLEN nie byłby obecny. Jesteśmy w dużych miastach i małych miejscowościach, dlatego chcemy współuczestniczyć w projektach przynoszących korzyści lokalnym społecznościom. Program „Moje miejsce na Ziemi” jest również formą dialogu społecznego, w ramach którego rozmawiamy o tym, jak wspólnie możemy realizować inicjatywy ważne dla rozwoju małych ojczyzn. Jestem przekonany, że zwycięskie projekty, które będą wdrażane przez lokalnych liderów społecznych odpowiadają na realne potrzeby mieszkańców, a na tym zależy nam najbardziej - powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

BM / tychy.info
źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.