tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 3 grudnia 2018

Porozumienie i wzrost płac z nagrodą świąteczną w tyskiej fabryce Denso

W piątek, 30 listopada zostało podpisane porozumienie dotyczące podwyżki zbiorowej wynagrodzeń miesięcznych dla wszystkich pracowników w firmie Denso Thermal Systems Polska.

NSZZ Solidarność wystąpiła z żądaniem podwyżki wyn
NSZZ Solidarność wystąpiła z żądaniem podwyżki wynagrodzenia


NSZZ Solidarność wystąpiła z żądaniem podwyżki wynagrodzenia 760 zł dla każdego pracownika. Poprzez konstruktywny dialog społeczny i rzeczowe negocjacje udało się dojść do kompromisu i podpisać porozumienie gwarantujące w 2019 r. wzrost wynagrodzenia miesięcznego w kwocie 520 zł dla każdego pracownika.

Niezależnie od podwyżek zbiorowych w tyskim Denso cały czas mają miejsce podwyżki indywidualne. W tym roku objętych zostanie nimi 110 zatrudnionych, natomiast wg informacji pracodawcy, w okresie 4-letnim (wliczając w to 2019 r.), każdy pracownik powinien również otrzymać podwyżkę indywidualną.

Każdy pracownik w grudniu otrzyma również 1800 zł brutto nagrody z okazji Świąt Bożego Narodzenia 2018 roku.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały plany i perspektywy spółki na najbliższą przyszłość. Planowany jest rozwój zakładu. Od stycznia 2019 r. ruszają bowiem nowe projekty, które ze sporą nawiązką mają zrekompensować nieco mniejszą w założeniach, przyszłoroczną produkcję dla Fiata (FCA).


Wanda Stróżyk - Przewodnicząca MOZ NSZZ Solidarność FCA Poland

BM / tychy.info
źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.