tychy.info

Wiadomości

  • 1 grudnia 2018

Dywany - poznaj najnowsze trendy

Artykuł sponsorowany:

Jakie dywany są obecnie najmodniejsze? Na czasie są zarówno te typu shaggy, vintage, jak i praktyczne modele z krótkim włosiem. Trendy wskazują raczej na proste formy, choć do klasycznie urządzonych wnętrz wciąż najchętniej są wybierane dywany w orientalne wzory. Producenci chcą trafić w różne gusta klientów, zapewniając tym ostatnim nie lada wybór.

Whitepress


Dywany w nietypowym wydaniu


Nie chodzi o to, by szukać oryginalności za wszelką cenę. Jednak dywanowe trendy zachęcają aktualnie do próbowania odważniejszych koncepcji. Dlatego tak popularne są chociażby dywany w krzykliwych kolorach, często zestawianych ze sobą w celu wzmocnienia efektu. W sklepie takie produkty wydają się niekiedy nazbyt przytłaczające. Jednak po umieszczeniu ich w surowym wnętrzu, okazują się strzałem w dziesiątkę. Przykuwające wzrok błękity, zielenie czy różne odcienie koloru miodowego wnoszą do aranżacji więcej życia. Czynią ją nie tak sterylną, za to przyjazną domownikom.


W tradycyjnie urządzonym wnętrzu zapewne by się nie sprawdziły, podobnie jak nie pasowałyby do stylu rustykalnego, bądź skandynawskiego. Jednak nowoczesne wnętrza, urządzone industrialnie oraz modernistycznie potrzebują takiego akcentu. W przeciwnym razie staną się zbyt chłodne w odbiorze, aby można było w nich spędzić więcej czasu. Nie mówić już o relaksie. Dywany mogą tu wiele zdziałać. Zamiast rozdrabniać się na kilka mniejszych wyrazistych dodatków, wystarczy wybrać jeden ciekawy produkt do położenia na podłodze.


Dywany kontra meble


Przeglądając aktualne propozycje projektantów można zauważyć dwie tendencje wybierania dywanów. Według jednej powinny one zostać dopasowane do mebli znajdujących się w pomieszczeniu. Dywany i kanapy w takim samym kolorze tworzą ciekawy efekty wizualny, nieco urozmaicenia można natomiast wprowadzić poprzez delikatne wzornictwo na dywanie czy zastosowanie różnych faktur.


Druga propozycja opiera się na kontraście, a zatem połączeniu dwóch różnych barw na podłodze oraz w wyposażeniu. Zaaranżowane w ten sposób pomieszczenie jest bardziej nowoczesne i przebojowe. Jego właściciele udowadniają tym samym, że lubią chodzić własnymi ścieżkami i obce jest im kopiowanie stron z katalogów wnętrzarskich. Zdaniem wielu takie łączenie przeciwieństw kreuje ciekawszy efekt i jest kwintesencją współczesnej aranżacji wnętrz. A ona pozwala na wiele, ale nie lubi nudy.


- W naszej ofercie klienci znajdą zarówno stonowane, jak i bardzo odważne dywany do różnych pomieszczeń - informuje przedstawiciel sklepu z dywanami Dywante.pl. Warto korzystać z propozycji doświadczonych sprzedawców, którzy nie ograniczają asortymentu do najmodniejszych modeli, ale starają się podążać za różnymi trendami. Przeglądanie oferowanych przez nich produktów to też okazja, by przekonać się, jakie dywany są obecnie w modzie. Potem łatwiej wybrać coś dla siebie.


Najmodniejsze dywany znajdziecie na: dywante.pl/dywany/


Nietypowe wzornictwo oraz niskie runo


To dwie cechy, wyróżniające wiele modnych dywanów. Obecnie konsumenci najczęściej sięgają po modele w ciekawych, często nieregularnych wzorach. Rzadko kiedy hołduje się w nich zasadom symetrii, często panuje natomiast wzorniczy chaos. Za przykład mogą tu posłużyć dywany sztucznie postarzane przez producentów. Pasują one do stylu lat osiemdziesiątych, którego wpływy na współczesną aranżację są ostatnio dosyć widoczne. Stawia się zatem na praktyczne dodatki, a w tej roli lepiej sprawdzają się dywany o krótkim włosiu. Nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych, pasują natomiast do niemal wszystkich pomieszczeń. Od sypialni, przez salon aż po przedpokój.