tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 1 grudnia 2018

Policjanci pomagają potrzebującym przetrwać zimę

Jak co roku policjanci z tyskiej komendy na bieżąco sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące. Siarczyste mrozy mogą być powodem poważnych wychłodzeń organizmu lub nawet zamarznięć, dlatego mundurowi oferują każdorazowo pomoc potrzebującym. Policjanci pomagają nie tylko w czasie służby, ale także w czasie wolnym, donosząc im ciepłe koce oraz jedzenie.

Policjanci pomagają potrzebującym przetrwać zimę
Policjanci pomagają potrzebującym przetrwać zimę · fot. KMP Tychy


Każdego roku w sezonie zimowym odnotowuje się wiele przypadków zgonów osób, szczególnie bezdomnych i samotnych. Ich przyczyną jest nadmierne wychłodzenie organizmu. Aby uniknąć tego typu zdarzeń, tyscy policjanci na bieżąco sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące. Niejednokrotnie donoszą im ciepłe koce oraz jedzenie, nawet po służbie.

Mundurowi od lat praktykują taką pomoc. Dzięki temu coraz więcej osób zauważyło problem bezdomności i włączyło się aktywnie do niesienia pomocy osobom bez dachu nad głową. Każdy może pomóc. Wystarczy, że przejrzy szafę z ciepłymi ubraniami i przekaże odzież, czy też ciepłe koce do noclegowni znajdującej się przy ul. Mikołowskiej 122 w Tychach. Rejony osób samotnych wskazywane są także anonimowo dzięki naniesionemu zagrożeniu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci pomagają potrzebującym przetrwać zimę
Policjanci pomagają potrzebującym przetrwać zimę · fot. KMP Tychy


- Pamiętajmy jednak, że nie wiadomo kiedy nasza reakcja, czyli telefon alarmowy w nagłych przypadkach lub właśnie zaznaczenie informacji na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, może uratować komuś życie. Przypominamy, że temperatura szczególnie wieczorami i w nocy mocno spada. Każdego, kto ma informacje o osobach przebywających w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu, prosimy o kontakt z wyspecjalizowanymi instytucjami lub policją - apelują policjanci.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.