Reklama

Wiadomości

  • 15 listopada 2018
  • 18 listopada 2018
  • wyświetleń: 10254

[ZDJĘCIA] Z dna Jeziora Paprocany wyciągnięto spalony jacht

W marcu na jeziorze Paprocany, przy kei miejskiej nieznany sprawca podpalił jacht Twister 780, który następnie zatonął. W czwartek, 15 listopada grupa ratowników WOPR i strażaków wyciągnęła wrak.Przypomnijmy, w nocy z 11 na 12 marca doszło do pożaru jachtu zacumowanego przy kei miejskiej na terenie OW Paprocany. Strażacy podali dwa prądy gaśnicze: jeden wody i jeden piany ciężkiej celem ugaszenia ognia. Niestety, w wyniku pożaru jacht zatonął. Wartość strat oszacowano na ponad 100 tys złotych. Z policyjnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru było podpalenie.

Pożar jachtu w Paprocanach - 11.03.2018 · fot. 112Tychy


W czwartek, 15 listopada na terenie Jeziora Paprocańskiego pojawili się nurkowie, których zadaniem było wyciągnięcie z wody spalonego jachtu. W akcji brali udział również strażacy JRG Tychy.

- Ratownicy WOPR Tychy podjęli się wyciągnięcia zatopionego w wyniku pożaru wraku. Ze względu na postępowanie procesowe jacht nie mógł zostać wcześniej wyciągnięty z wody. Po zakończeniu akcji zostanie pocięty i zezłomowany - poinformował nasz portal jeden z ratowników WOPR.

Z dna Jeziora Paprocany wyciągnięto spalony jacht - 15.11.2018 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.