tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 30 października 2018

Prysznic bez brodzika - czym go wyłożyć i jak czyścić?

Artykuł sponsorowany:

Prysznic bez brodzika pozwala zachować spójność w aranżacji łazienki. Co więcej, jest to skuteczna metoda na optyczne powiększenie przestrzeni. Czym wyłożyć przestrzeń pod natryskiem i jak dbać o swoją łazienkę, by była funkcjonalna przez wiele lat?

whitepressPrysznic bez brodzika - jakie płytki będą odpowiednie?


Najczęściej wybiera się płytki ceramiczne, które są atrakcyjne wizualnie i mogą harmonijnie łączyć się z resztą aranżacji łazienki. Do wyłożenia ścian można wybrać dowolne płytki, jednak te na podłodze powinny być antypoślizgowe. Niezbędna jest przy tym odpowiednia izolacja posadzki i ściany, dzięki czemu wnętrze będzie odporne na działanie pary wodnej, wody i wilgoci. Najwięcej kłopotów sprawiają miejsca łączeń między płytkami. Dlatego fugi pod prysznicem bez brodzika powinny mieć podwyższoną odporność na wilgoć, a także grzyby i pleśnie.


Czy kamienna posadzka jest odpowiednia do łazienki?


Płytki kamienne wprowadzają do aranżacji odrobinę luksusu i egzotycznego sznytu. Aby cieszyć się przez długie lata płytkami z kamienia, dobrze jest sięgać po odmiany o dużej powierzchni, która jest odpowiednio preparowana. Płytki z kamienia nie sprawdzą się jednak w każdym domu, gdyż wymagają one częstej i dokładnej pielęgnacji. Do czyszczenia i konserwacji kamienia należy stosować specjalne preparaty, gdyż te standardowe zazwyczaj stworzone są na bazie kwasów, którymi nie usunie się plam i innych zanieczyszczeń, np. z marmuru.


Stal emaliowana - brodzik bez brodzika?


Nowoczesne brodziki nie przypominają modeli sprzed wielu lat. Obecnie na rynku można nabyć płaskie powierzchnie, które nadają się do montażu na poziomie posadzki. Za sprawą minimalistycznego wyglądu, płaski brodzik nie odcina się od aranżacji. Co więcej, może podkreślać nowoczesną stylizację wnętrza.


Jak urządzić prysznic bez brodzika?


Aby uniknąć rozprzestrzeniania się wody po całej łazience, prysznic bez brodzika może być otoczony zasłonką prysznicową. Jednak najwygodniejszym rozwiązaniem może okazać się kabina prysznicowa. Może być ona wykonana z tworzywa sztucznego i szkła hartowanego. Jeśli twój prysznic będzie umieszczony we wnęce, wystarczy, że zakupisz przeszklone drzwi. Natomiast przy standardowych prysznicach przyściennych można zdecydować się na kabiny typu walk-in (czyli modele bez drzwi) lub wybrać kabinę wolnostojącą.


Prysznic bez brodzika - czyszczenie jest proste!


Głównymi elementami części prysznicowej są płytki i szkło, dlatego systematyczne sprzątanie jest kluczem do posiadania zachwycającej łazienki. Po każdej kąpieli należy spłukać wszelkie mydliny, a następnie przetrzeć gumową ściereczką szklane elementy. Przy systematycznych działaniach wystarczy, że łazienka będzie czyszczona detergentami raz w tygodniu i nieustannie będzie lśniła czystością.