tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 25 października 2018
  • 27 października 2018

W Tychach otwiera się nowy jarmark z eko-produktami

Za nami:

Gemini Park Tychy startuje z nietypowym projektem związanym z eko-żywnością i eko-produktami. Galeria dwa razy w tygodniu będzie udostępniać swój pasaż m.in. lokalnym producentom i rolnikom, organizując tam jarmark. Jego otwarcie już w sobotę, 27 października.

Polacy coraz częściej zwracają uwagę na jakość kupowanych produktów, ich pochodzenie oraz skład. Na popularności zyskują jarmarki zdrowej żywności, specjalne sklepy, a także targi, na których można kupić np. warzywa z gospodarstw ekologiczny czy przetwory bez konserwantów.

Teraz kolejne tego typu miejsce powstaje w Tychach. Dzięki współpracy z miejscowymi producentami eko-żywności i naturalnych kosmetyków pasaż galerii Gemini Park Tychy w soboty i środy będzie zamieniał się w „Eko Pasaż”, czyli ryneczek pełen produktów bio, eko i organic.

Na „Eko Pasażu” będzie można znaleźć polskie sery, przetwory, wędliny i mięsa, miody, jaja z hodowli z wolnego wybiegu, świeże pieczywo z certyfikatem bio, warzywa i owoce z gospodarstw ekologicznych, a także naturalne kosmetyki oraz produkty ze znakiem fair trade, czyli sprawiedliwego handlu. W sumie blisko 1000 produktów dostarczonych przez blisko 20 wytwórców i rolników ze Śląska i nie tylko.

- Tym cyklicznym wydarzeniem chcemy promować wśród mieszkańców Śląska zdrową żywność, ale także zdrowy styl życia i świadomy wybór, zachęcając do sięgnięcia po produkty eko i organic, a także po naturalne kosmetyki, które nie były testowane na zwierzętach - mówi Aleksandra Zawodzińska, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Tychy.

- Przychodząc na „Eko Pasaż” będzie można wszystko kupić wprost od producenta lub rolnika, przy okazji dowiadując się więcej np. o tradycyjnej produkcji sera, ekologicznych uprawach w Polsce, wypiekaniu bio chleba czy o produkcji kosmetyków, które nie szkodzą środowisku - dodaje.

Jednocześnie, jak podkreśla Zawodzińska, „Eko Pasaż” ma także pomóc lokalnym wytwórcom i gospodarstwom ekologicznym. - Na naszym „ryneczku” może wystawić się każdy, kto zajmuje się produkcją, uprawą lub hodowlą eko-żywności. Jest także miejsce dla firm kosmetycznych. To projekt, którym wspieramy niewielkich producentów i rolników nie tylko ze Śląska - dodaje.

Czyje produkty będzie można znaleźć w Gemini Park? Swoje punkty będą mieć m.in. Zielony Stragan oferujący np. ekologiczny nabiał, sery i przetwory, Gospodarstwo Ekologiczne Sokół z owocami, warzywami, jajami, ekologiczna Piekarnia Kiełtyka czy BioNatura Trade, która oferuje np. oleje tłoczone na zimno, suplementy diety i certyfikowaną żywność ekologiczną. Nie zabraknie także producentów kosmetyków - zapowiada organizator.

- Dwa razy w tygodniu będzie można znaleźć u nas blisko 1000 różnych produktów. Będzie to największe tego typu miejsce w Tychach i jedno z nielicznych na Śląsku, które działa pod dachem. Jesteśmy przekonani, że z czasem stanie się ono jednym z ulubionych miejsc robienia zakupów, zwłaszcza dla osób, które poszukują alternatywy dla dostępnej na rynku oferty - mówi Zawodzińska.

Eko pasaż będzie odbywał się w Gemini Park w każdą środę i sobotę, w godz. od 9.00 do 19.00.

BM / tychy.info, źródło: Gemini Park Tychy

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.