tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

 • 21 października 2018
 • 1 listopada 2018

Darmowa komunikacja i dodatkowe autobusy we Wszystkich Świętych

Za nami:

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym pasażerowie komunikacji miejskiej w Tychach będą mogli korzystać z niej we Wszystkich Świętych za darmo. To doskonały sposób, by zostawić własne samochody i wybrać podróż komunikacją miejską.

W dniu 1 listopada 2018 roku pasażerowie uprawnieni są do bezpłatnych przejazdów w całej sieci komunikacyjnej organizowanej przez MZK Tychy.

W celu ułatwienia dojazdu do lokalnych cmentarzy od środy, 31 października do piątku, 2 listopada zostaną uruchomione dodatkowe linie autobusowe, do cmentarza na Wartogłowcu dodatkowe linie: CmA, CmB, CmC oraz linia CmD na trasie łączącej tyski dworzec kolejowy i obydwa cmentarze, z obsługą wszystkich przystanków. Do cmentarza przy ul. Barwnej będzie dojeżdżać dodatkowa linia: CmE.

Ponadto 1 listopada:
 • Zostaną uruchomione dodatkowe kursy na linii 2
 • Autobus linii 65 kursował będzie według rozkładu jazdy obowiązującego w soboty.
 • Autobusy linii 536 będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w niedziele i święta ze zmienioną trasą na terenie Miasta Mysłowice. Autobusy po obsłużeniu przystanku „Mysłowice Dworzec PKP” pojadą dalej ulicą Mikołowską, Janowską, Chopina, Moniuszki, Wielka Skotnica do przystanku „Mysłowice Kopania” wraz z obsługą po drodze przystanków „Mysłowice Cmentarz”, „Mysłowice Tesco”, „Ćmok Rondo/Janowska”, „Janów osiedle Chopina Park” ,”Mysłowice Staszica”, „Mysłowice Wielka Skotnica”, „Mysłowice Chopina”.
 • Tego dnia w godzinach 7:30 - 19.30 nie będzie obsługiwany przystanek „Mysłowice Katowicka”.
 • Autobusy linii 291 kursował będzie ze zmienioną trasą przejazdu na terenie Żwakowa. W kursach w kierunku Szpitala Wojewódzkiego w godzinach od 7:11 do 19:12 obsługiwane będą dodatkowo przystanki „Tychy Żwaków Nowa”, „Tychy Żwaków Św. Elżbiety”, „Tychy Żwaków Cmentarz” i „Tychy Żwaków Rondo”. W tym czasie nie będzie obsługiwany przystanek „Tychy Żwaków Kościół”.
 • Autobus linii 131 od przystanku „Tychy Zwierzyniec Wiosenna” będzie kursował ulicą Czarną i Oświęcimską z pominięciem przystanków: „Tychy Wartogłowiec Zwierzyniecka”, „Tychy Wartogłowiec Kościół”, „Tychy Wartogłowiec Szkoła”, „Tychy Wartogłowiec Pętla”.


W dniach od 30 października do 2 listopada w rejonie cmentarzy nastąpi także zmiana organizacji ruchu:
 • Przystankiem początkowym i końcowym dla linii 2 i 254 będzie przystanek „Wartogłowiec Cmentarz” przy ul. Oświęcimskiej. Nie będzie obsługiwany przystanek „Wartogłowiec Pętla”, „Wartogłowiec Szkoła”, „Wartogłowiec Beskidzka”. Autobus linii 2 będzie realizował odjazdy z przystanku „Tychy Wartogłowiec Cmentarz” zgodnie z rozkładem jazdy z przystanku „Tychy Wartogłowiec Beskidzka”.

 • W dniach od 30.10do 31.10 oraz w dniu 02.11 autobus linii 131 po obsłużeniu przystanku „Tychy Wartogłowiec Kościół” do przystanku „Tychy Wartogłowiec Wiadukt” pojedzie ul. Cmentarną wraz z obsługą przystanku zastępczego „Tychy Wartogłowiec Szkoła” (przeniesionego w rejon skrzyżowania z ul. Dzwonkową), ul. Goździków, Cmentarną, Dzwonkową, Beskidzką. Analogicznie w kierunku przeciwnym. W kursach tych nie będą obsługiwane przystanki: „Tychy Wartogłowiec Pętla”, „Tychy Wartogłowiec Cmentarna.

 • W dniach od 30.10 do 31.10 oraz w dniu 02.11 autobus linii „L” po obsłużeniu przystanku „Tychy Wartogłowiec Cmentarz” do przystanku „Tychy Wartogłowiec Kościół” pojedzie ulicą Beskidzką, Goździków, Cmentarną, Dzwonkową wraz z obsługą przystanku zastępczego „Tychy Wartogłowiec Szkoła” (przeniesionego w rejon skrzyżowania z ul. Dzwonkową). Dalej według obowiązującej trasy przejazdu. W kursach tych nie będzie obsługiwany przystanek: „Tychy Wartogłowiec Pętla”.
 • W dniu 01.11 przystankiem początkowym i końcowym dla linii „L” będzie przystanek „Tychy Wartogłowiec Cmentarz” przy ul. Oświęcimskiej. Nie będą obsługiwane przystanki na odcinku od: „Tychy Wartogłowiec Pętla” do „Tychy Czułów Narcyzów”.
 • W dniach od 30.10 - 02.11 autobusy nie będą wjeżdżać na parking cmentarza przy ul. Barwnej.


- Prosimy w tym okresie korzystać z przystanków zastępczych przy głównej drodze - mówi Andrzej Ochman, dyrektor MZK Tychy. - W związku z tym, iż 02.11 (piątek) jest w większości szkół dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, w tym dniu zostaną zawieszone linie szkolne: Sz1, Sz2, Sz3, Sz4, 95, 252, 253 - dodaje dyrektor.

Pozostałe autobusy i trolejbusy linii MZK Tychy w dniach 30.10 - 31.10 i w dniu 02.11 będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w dni robocze, natomiast dnia 01.11 zgodnie z rozkładem obowiązującym w niedziele i święta.

BM / tychy.info, źródło: MZK Tychy

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.