tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 października 2018
  • 14 października 2018

Zniszczone banery wyborcze i uszkodzony samochód z wizerunkiem kandydatki

W miniony weekend zniszczono banery wyborcze oraz uszkodzono samochód oklejony wizerunkiem jednej z kandydatek do Rady Miasta.

Uszkodzone banery wyborcze
Uszkodzony baner wyborczy Macieja Gramatyki - 7.10.2018 · fot. Maciej Gramatyka


Reklama zewnętrzna jest nierozłącznym elementem kampanii wyborczych. Im bliżej terminu głosowania, tym więcej będzie wielkopowierzchniowych banerów i plakatów z wizerunkami kandydatów i logami komitetów. To nieuniknione, by pokazać się wyborcom i powalczyć o lepszy wynik.

Uszkodzone banery wyborcze
Uszkodzony baner wyborczy Macieja Gramatyki - 7.10.2018 · fot. Maciej Gramatyka


Niestety, pojawił się również inny proceder - wandalizm. W nocy z soboty na niedzielę zdewastowano banery wyborcze komitetu Koalicji Obywatelskiej. Reklama Macieja Gramatyki - kandydata do Rady Miasta Tychy została częściowo wycięta, zaś w Mrozobusie (samochodzie, na którym widnieje wizerunek Dagmary Mrozowskiej - również kandydatki do Rady Miasta) - podziurawiono opony.

Uszkodzony Mrozobus
Uszkodzony Mrozobus - 7.10.2018 · fot. Dagmara Mrozowska - kandydatka do Rady Miasta Tychy


W tym miejscu zwracamy się z apelem o nie niszczenie reklam wyborczych kandydatów, zarówno tych, którzy ubiegają się o stanowisko w Radzie Miasta Tychy, jak i o fotel Prezydenta Miasta Tychy!Warto nadmienić, że według kodeksu wyborczego materiały wyborcze podlegają ochronie prawnej. Osoby, które dopuszczą się wandalizmu i niszczenia plakatów oraz banerów muszą liczyć się - zgodnie z przepisami kodeksu wykroczeń, kodeksu cywilnego, a nawet kodeksu karnego - z karą adekwatną do popełnionych czynów.

Uszkodzony Mrozobus
Uszkodzony Mrozobus - 7.10.2018 · fot. Dagmara Mrozowska - kandydatka do Rady Miasta Tychy

new, BM / tychy.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.