tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 8 października 2018

Mężczyzna nie dawał oznak życia. Policjant ruszył z pomocą

Sierż. szt. Piotr Stolecki w czasie wolnym od służby ruszył z pomocą mężczyźnie, który stracił przytomność i nie dawał oznak życia. Policjant szybko ocenił sytuację i natychmiast podjął reanimację mężczyzny. Kilkunastominutowy masaż serca przyniósł efekt. Mężczyzna odzyskał przytomność przed przyjazdem pogotowia ratunkowego, a następnie trafił w ręce ratowników medycznych.

Zdarzenie miało miejsce w piątek po godzinie 13.00 na ul. Grota Roweckiego w Tychach, kiedy sierż. szt. Piotr Stolecki w czasie wolnym od służby szedł na swoją działkę. W pewnym momencie policjant zauważył leżącego mężczyznę, któremu kobieta i mężczyzna próbowali pomóc. Widząc całą sytuację i przerażenie kobiety policjant natychmiast ruszył do pomocy. Leżący mężczyzna był nieprzytomny, siny na twarzy i nie okazywał oznak życia. Sierż. szt. Piotr Stolecki ustalił, że pogotowie już zostało powiadomione i natychmiast podjął reanimację mężczyzny.

Po około kwadransie ciągłego masażu serca przywrócił funkcje życiowe mężczyzny, następnie odzyskał on przytomność. Wtedy nadjechało pogotowie, które już przejęło pacjenta i przewiozło do szpitala. Okazało się, że mężczyzna grabiąc liście z małżonką w pewnym momencie upadł na ziemię. Na szczęście w pobliżu znalazł się sierż. szt. Piotr Stolecki nazwany przez kobietę „aniołem, który uratował jej męża”.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.