tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 4 października 2018
  • 7 października 2018

Muzeum Miejskie i GRAMY wezmą udział akcji "Weekend za pół ceny"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Za nami:

Lubisz weekendowe wyjazdy? Nie masz jeszcze planów na pierwszy weekend października? Koniecznie skorzystaj z akcji „Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny” i odkrywaj piękno swojego kraju! Wystarczy wejść na stronę www.polskazobaczwiecej.pl, wybrać i zarezerwować ofertę, zyskując 50 % obniżkę.

Lokal kategorii pierwszej - wystawa w Muzeum Miejskim w Tychach · fot. Artur Pławski


Wśród ofert znajdziecie zaproszenie do Muzeum Miejskiego w Tychach, na bezpłatne zwiedzanie wystawy „Lokal kategorii pierwszej. Tyskie restauracje i kawiarnie w latach 50., 60. i 70. XX wieku”. Dzięki ekspozycji zwiedzający przeniosą się do czasów neonów, mebli Chierowskiego i big beatu, nabiorą ochoty na warzonkę i wuzetkę z aromatyczną kawą!

Codziennie zmieniany restauracyjny jadłospis, „żywa” orkiestra grająca do tańca w weekendy, ale również w dni powszednie, wesela i zabawy sylwestrowe, a także tętniące tyskie życie towarzyskie, uprzejmy i życzliwy personel pracowników gastronomii, ciekawe aranżacje wnętrz - to wszystko tworzyło świat tyskich restauracji i kawiarń w latach 50., 60. i 70. XX wieku.

Oglądając wystawę odwiedzimy tyskie lokale gastronomiczne - „Ludową”, „Tyską”, „Słoneczną”, „Mimozę” czy Herbaciarnię „Gruzińską”. Zobaczymy archiwalne zdjęcia, meble z tamtych lat, panującą wówczas modę, posłuchamy muzyki, przy której bawiono się na dancingach. Ekspozycja pokazuje ponadto takie perełki jak filiżanka z „Mimozy”, mlecznik z „Tyskiej” czy fartuszek kelnerki z jednej z tyskich kawiarń.

Wystawa prezentowana jest w siedzibie Muzeum w Starym Magistracie (pl. Wolności 1). W ramach akcji zobaczycie ją 5 i 6 października (tj. piątek i sobota) w godzinach od 10.00 do 18.00.

"Weekend za pół ceny" obowiązywał będzie także w Pracowni Lodów Naturalnych GRAMY. Tu w dniach 5-7 października będzie można kupić Puchary w trzech odsłonach 50% taniej:
  • Klasyka - lody śmietankowe i czekoladowe w połączeniu z kawałkami czekolady;
  • GRAMY Polska - lody śmietankowe i truskawkowe z kawałkami truskawek;
  • Oreo - lody śmietankowe i oreo w połączeniu z ciasteczkami.


„Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny”


Akcję „Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny” zainicjowało Ministerstwo Sportu i Turystyki. Od czterech edycji organizuje ją Polska Organizacja Turystyczna we współpracy z Ministerstwem. Hasło najbliższej jesiennej edycji brzmi „Odkryj miejsca, do których chce się wracać”. Wejdźcie zatem na stronę akcji www.polskazobaczwiecej.pl i odkrywajcie miejsca, które staną się Wam bliskie!

BM / tychy.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj