tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 2 października 2018
  • 7 października 2018

Tak będą wyglądały nowoczesne trolejbusy, które wkrótce trafią do Tychów

Wkrótce dotrą do nas trzy nowe trolejbusy produkowane przez firmę Solaris Bus & Coach. Tychy będą trzecim miastem na świecie, po Żylinie (Słowacja) i Gdyni, które otrzyma Trollino zbudowane na nadwoziu nowej generacji Solarisa. Teraz możemy zobaczyć jak będą wyglądały pojazdy, które w najbliższym czasie trafią do Tychów.

Tak będą wyglądały nowoczesne trolejbusy, które wkrótce trafią do Tychów · fot. TLT


Trolejbusy będą dwunastometrowe, niskopodłogowe, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych. Miejsce przeznaczone dla wózków będzie dużo większe niż obecnie, zlokalizowane bezpośrednio naprzeciwko drugich drzwi. Na miejscach siedzących będzie mogło podróżować 29 pasażerów, 8 siedzeń będzie dostępnych z niskiej podłogi.

Nowe trolejbusy będą pracować na polskim napędzie firmy Medcom z Warszawy, a baterie trakcyjne litowo-tytanowe umożliwią regularną eksploatację liniową poza siecią trakcyjną, bez wpływu na parametry jazdy czy pracę ogrzewania/ klimatyzacji.

Wkrótce w Tychach pojawią się nowe trolejbusy

BM / tychy.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.