Wiadomości

  • 27 września 2018
  • wyświetleń: 4186

[FOTO] Akademia Kulinarna Marcina Budynka w tyskim gastronomiku

25 września w Zespole Szkół nr 7 odbyły się warsztaty "Stawiam na wołowinę" przeprowadzone przez szefów Akademii Kulinarnej Marcina Budynka i sfinansowane z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego.

Akademia Kulinarna Marcina Budynka w tyskim gastronomiku - 25.09.2018


Oto relacje uczestników:


"Marcin Budynek to wspaniały szef kuchni. W czasie dzisiejszych warsztatów wprowadził nas w świat wołowiny. Pan Marcin nie przynudzał, tylko zaskakiwał nas kulinarnymi nowinkami. W czasie zajęć praktycznych wspierali nas szefowie Rafał i Kamil, którzy nauczyli nas jak postępować z mięsem wołowym. Zajęcia były fascynujące. Każda z grup robiła coś innego. Były między innymi burgery, tatar, steki i klopsiki. Zespoły przygotowały oryginalne i co najważniejsze bardzo smaczne dania. Warsztaty „Stawiam na wołowinę" były bardzo wartościowe i pomogły mi rozwinąć swoje umiejętności. Może przy najbliższym konkursie kulinarnym zamiast sięgnąć po ciasto, sięgnę po mięso - wołowinę."

Zuzanna Kątny, klasa 2d

Akademia Kulinarna Marcina Budynka w tyskim gastronomiku - 25.09.2018
Akademia Kulinarna Marcina Budynka w tyskim gastronomiku - 25.09.2018


"Dzięki założycielowi i właścicielowi Akademii Kulinarnej - panu Marcinowi Budynkowi mieliśmy okazję bliżej poznać mięso wołowe, dowiedzieć się o najlepszych rasach bydła oraz poznać stopień marmurkowatości mięsa. Warsztaty składały się z dwóch części. Podczas wykładu pani Judyta przybliżyła nam wartości odżywcze wołowiny. W części praktycznej mieliśmy okazję przyrządzać wybrane przez siebie potrawy. Powstały takie dania jak: tatar, orientalne pulpeciki, hamburgery oraz steki. Szef oraz jego ekipa nalegali, aby podczas tworzenia dań poniosła nas fantazja kulinarna, receptura miała być tylko wstępnym pomysłem na smaczne jedzenie. Pomocnicy szefa Marcina - szef Kamil oraz szef Rafał okazali się bardzo przyjaźni i chętnie dawali nam dobre rady. Warsztaty okazały się doskonałą lekcją. Na pewno zostaną nam w pamięci na długo. Dziękujemy za wizytę w naszej szkole oraz przekazanie cennej wiedzy:)"

Aleksandra Majewska, klasa 2d

Akademia Kulinarna Marcina Budynka w tyskim gastronomiku - 25.09.2018
Akademia Kulinarna Marcina Budynka w tyskim gastronomiku - 25.09.2018


"25.09.2018 do naszej szkoły przyjechał szef Marcin Budynek, który przeprowadził lekcje na temat wołowiny. Warsztaty składały się z dwóch części. Na zajęciach teoretycznych szef ciekawie opowiadał nam o rasach bydła i rodzajach mięsa wołowego. Później odbyła się część praktyczna, na której pod okiem pana Marcina wraz z koleżanką przygotowałam stek z dodatkiem kaszanki i borowików. Drugim daniem, które przygotowałyśmy był makaron z warzywami i wołowiną. Potrawy smakowały wybornie. Za udział w warsztatach otrzymaliśmy certyfikat a także nóż i fartuch. Pan Marcin jest bardzo miłą i otwartą osobą. Chętnie odpowiada na zadawane przez uczniów pytania, objaśnia wszystkie niejasności i chętnie dzieli się swoim doświadczeniem. Bardzo dobrze mi się z szefem pracowało i z chęcią skorzystam z kolejnych takich warsztatów.

Ewelina Swadźba, klasa 3d"

Akademia Kulinarna Marcina Budynka w tyskim gastronomiku - 25.09.2018
Akademia Kulinarna Marcina Budynka w tyskim gastronomiku - 25.09.2018

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.