Wiadomości

  • 13 września 2018
  • wyświetleń: 1492

Dzielnicowi spotkali się z seniorami. Rozmawiano o bezpieczeństwie

Dzielnicowi tyskiej komendy spotkali się z członkami "Klubu seniora", aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Seniorzy są grupą narażoną na działanie oszustów, którzy wykorzystują ich łatwowierność i ufność. Dlatego im większa ich świadomość dotycząca zagrożeń tym większe prawdopodobieństwo, że nie dają się "nabrać" na legendy przestępców.

Dzielnicowi spotkali się z seniorami. Rozmawiano o bezpieczeństwie - 12.09.2018 · fot. KMP Tychy


Wczoraj policjanci tyskiej komendy, dbając o bezpieczeństwo seniorów, odwiedzili członków "Klubu seniora" przy ul. Arkadowej w Tychach. Spotkanie było doskonałą okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa oraz zagrożeń jakie na nich czyhają.

Dzielnicowi omówili jakimi metodami działają oszuści oraz rozdali ulotki przedstawiające jak się zachować by nie paść ich ofiarą. Przypominamy, że warto, ostrzec swoich rodziców, babcie i dziadków przed takimi sytuacjami zanim będzie za późno!

Podczas spotkania mundurowi rozdawali seniorom także etui, chroniące karty płatnicze przed nieautoryzowanym odczytem danych. Policjanci zachęcali do kontaktu z dzielnicowym swojego rejonu zamieszkania oraz omówili aplikację Moja Komenda oraz Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także założenia konkursu "Aktywny senior to bezpieczny senior".

ab / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.