Wiadomości

  • 12 września 2018
  • wyświetleń: 1853

Kierowcy! Noga z gazu - policyjne kontrole prędkości w Tychach

Za nami:

Dzisiaj tyscy policjanci włączają się do krajowych działań pod kryptonimem "Prędkość". Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących dozwolonej prędkości oraz uświadomienie kierującym, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą zbyt szybka jazda.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego tyskiej komendy od wczesnych godzin porannych prowadzą działania "Prędkość". Mundurowi wykorzystują m.in. laserowe mierniki prędkości w tym laser TruCam, który oprócz pomiaru prędkości daje możliwość wykonania zdjęcia mierzonego pojazdu oraz posiada funkcję zapisania cyklu na filmie.

Policjanci będą kontrolować prędkość w różnych miejscach na terenie miasta - w szczególności tam, gdzie dochodzi często do zdarzeń drogowych oraz w miejscach, gdzie najczęściej kierowcy popełniają tego typu wykroczenia.

Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących prędkości. Policjanci będą również uświadamiać kierowców, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą zbyt szybka jazda.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.