tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 18 września 2018
  • 24 września 2018

[ZDJĘCIA] RoweLOVE Tychy - rajdy rowerowe i Festiwal Mobilności

Po raz kolejny Tychy dołączyły do wielu europejskich miast promujących ekologiczny transport w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Festiwal Mobilności „roweLOVE Tychy” - 22.09.2018 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Wraca kampania pod nazwą „roweLOVE Tychy”, związana z naszym miastem od kilku lat. Tyszanie są aktywnymi rowerzystami, jednak rower używany jest przede wszystkim w celach rekreacyjnych. Działania kampanii mają na celu zachęcenie mieszkańców, do zamiany samochodu na rower nie tylko w czasie wolnym, ale również w drodze do pracy czy szkoły.

Obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w naszym mieście rozpoczęły się Partnerskim Rajdem Rowerowym na trasie Tychy - Bieruń - Tychy, nad którym patronat honorowy objęli włodarze obu miast: prezydent Tychów Andrzej Dziuba i burmistrz Bierunia Krystian Grzesica, a także Kazimierz Karolczak - przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Dla uczczenia końca Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, a jednocześnie przypadającego 22 września Międzynarodowego Dnia bez Samochodu, Urząd Miasta wraz z MOSiR-em, Tyskimi Liniami Trolejbusowymi oraz NOL Tychy zorganizował tego dnia Festiwal Mobilności „roweLOVE Tychy”, w Parku Suble przy pumptracku. 22 września promowanym środkiem transportu był oczywiście rower, ale także trolejbus. Specjalny pojazd o numerze linii 22 dowoził tyszan na miejsce imprezy z terenu całego miasta.

Festiwal Mobilności „roweLOVE Tychy” - 22.09.2018
Festiwal Mobilności „roweLOVE Tychy” - 22.09.2018 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Główną atrakcją imprezy były zwariowane rowery (z monocyklem, bicyklem, tandemem, rowerem z dwiema kierownicami, mini-bikiem, rowerem przeciwskrętnym). Chętni mieli okazję wyprodukować samemu sok z sokowirówki napędzanej... rowerem, sprawdzić się w symulatorze jazdy jednośladem, skorzystać z drobnych usług serwisu oraz wybudować z dziećmi rowerowe miasto przyszłości. Amatorów jazdy wyczynowej lub chętnych adeptów, organizator zaprosił na sublański pumptrack, gdzie czekał instruktor (obowiązkowy kask), a dzieci uczące się jazdy rowerem w gąszczu przepisów drogowych - do miasteczka rowerowego prowadzonego przez tyską Straż Miejską. Imprezie towarzyszyła strefa gastronomiczna z zimnymi i ciepłymi przekąskami oraz aromatyczną kawą.

Specjalnym punktem programu była promocja elektromobilności wpisującej się w nurt zrównoważonego transportu. Opowiedziało o niej Polskie Stowarzyszenie Elektromobilności (PSEM) w ramach kampanii „Kobieta za kółkiem elektryka”. Przy tej okazji odbyły się również testy pojazdów elektrycznych.

Dzień zakończył Tyski Nocny Rajd Rowerowy - start z Parku Suble, meta: Dzika Plaża, gdzie będzie można bylo się ogrzać i posilić przy ognisku.

BM / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.