tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 lipca 2018

[FOTO] Fatalny początek urlopu. Auto z przyczepą campingową rozbite

Niech ten materiał będzie przestrogą dla wszystkich podróżujących z przyczepą campingową. Do zdarzenia doszło w piątek, 27 lipca około godziny 20:00 na trasie S-1 w Bielsku-Białej. Kilkaset metrów za zjazdem z ulicy Krakowskiej w stronę Cieszyna, samochód osobowy ciągnący przyczepę campingową uderzył w bariery energochłonne. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Kraksa z przyczepą campingową na S-1 w Bielsku-Białej - 27.07.2018 · fot. Bielskie Drogi


W pewnym momencie przyczepa campingowa zaczęła wężykować. Doświadczony kierowca doskonale wiedział co trzeba w takiej sytuacji zrobić - jednym ratunkiem jest dodanie gazu i próba "wyprostowania" sytuacji. Pomysł świetny, ale...

Seat Ibiza z silnikiem 1.2 TSI nie poradził sobie z zadaniem. Samochodem wypełnionym bagażami podróżowało łącznie pięć osób (cztery dorosłe i malutkie dziecko). Przyczepa campingowa wraz z bagażami i rowerami ważyła ponad tonę. Próba opanowania sytuacji nie miała szans się udać. Samochód wraz z przyczepą obrócił się w trakcie jazdy 180 stopni i uderzył w bariery energochłonne.

Interweniowały dwa zastępy straży pożarnej i dwa patrole policji. Uczestnicy tej kraksy kilkanaście minut wcześniej wyruszyli na wymarzony urlop w rejon Suwałk. Samochód nadaje się do kasji. Siła była tak dużą, że najprawdopodobniej połamała się płyta podłogowa. Ucierpiała także przyczepa, w której wyłamał się tzw. dyszel. Rowery i bagaże też się poobijały. Kierowca został ukarany mandatem karnym w kwocie 300 złotych i 6 punktów karnych. Prawdopodobną przyczyną wężykowania przyczepy było jej przeładowanie i nierównomierne rozmieszczenie bagaży.

Jak ważne jest prawidłowy środek ciężkości obrazuje poniższy filmik.

sid / tychy.info, źródło: bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.